previous image button
next image button
close fullscreen container

 

Projekta mērķis ir atjaunot ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā 26 ārējo “seju”, nomainīt jumta segumu un uzlabot vides pieejamību. 

Pēc plānoto darbu veikšanas ēka būs vizuāli sakopta, radot patīkamākus apstākļus gan ēkā strādājošajiem, gan apmeklētājiem. Atjaunošanas darbus plānots pabeigt 2022. gada pavasarī

Pateicoties pārdomātai VNĪ ilgtermiņa ēku un zemes pārvaldības stratēģijai, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes 2. nodaļa tika izvietota Valdemāra ielā 26, Rīgā. Teritoriālais novietojums un ēkas parametri Pārvaldei ļauj augstā līmenī nodrošināt visas klientu apkalpošanas prasības.

Madara Puķe,
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja

Projekta sagatavošana
Būvprojekta izstrāde
Būvdarbi
Nodošana ekspluatācijā
Nodošana klientam


2020
2020
2021
2022
2022
Projekta sagatavošana
2020
Būvprojekta izstrāde
2020
Būvdarbi
2021
Nodošana ekspluatācijā
2022
Nodošana klientam
2022


Ēkas vēsture

Zemesgabals, uz kura atrodas ēka, atrodas Krišjāņa Valdemāra un Lāčplēša ielu krustojumā un bijis apbūvēts jau XIX gs. otrajā pusē. Toreiz te atradās koka dzīvojamā ēka ar stāvu četrslīpu jumtu. Ēka vairākkārt pārbūvēta un paplašināta, tās īpašnieks XIX gs. otrajā pusē – ģenerālmajors Ādams fon Lipinskis.

1913.gadā mazstāvu apbūves vietā top sešstāvu mūra īres nams, ēka veido perimetrālas apbūves fronti pret Krišjāņa Valdemāra un Lāčplēša ielām. Ēkas projekta autors – arhitekts Rūdolfs Filips Donbergs. Nams veidots ar komercplatībām pirmajā stāvā un dzīvokļiem pārējos stāvos.

20.gadu otrajā pusē ēka nokļūst valsts īpašumā, telpās darbojas Valsts kontrole. Kopš tā laika ēkai ir saglabāta sabiedriskā funkcija. Patlaban 2.stāvā, daļēji arī 1.stāvā atrodas Pilsonības un imigrācijas lietu pārvalde. Sākot ar 3.stāvu ēka šobrīd nav apdzīvota.