previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ: pabeigta K. Valdemāra ielas nama fasāde, šogad atjaunotas sešu kultūrvēsturisko ēku fasādes

29.12.2021
Valdemāra iela 26

Noslēgusies nama K. Valdemāra 26, Rīgā, vēsturiskās neoklasicisma stilā darinātās fasādes atjaunošana, kā arī veikti jumta seguma nomaiņas darbi. Tā ir sestā kultūrvēsturiskā ēka, kuras fasāde šogad VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) vadībā atguvusi savu agrāko veidolu, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Ēkā plašāk pazīstama kā mājvieta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas 2. nodaļai. Nākamajā gadā ēkas atjaunošanas darbi turpināsies ar balkonu un vēsturisko logu atjaunošanu, pie ēkas galvenās ieejas paredzēts izbūvēt pandusu un iekštelpās liftu, nodrošinot pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Darbu veikšanai noslēgts līgums ar AS “Būvuzņēmums Restaurators”,  kam tie jāpabeidz līdz 2022. gada vasarai. Ēkas ārējās sejas atjaunošanā un iekšdarbos tiek ieguldīts aptuveni 1,22 miljons eiro, kas tiek segts no VNĪ kapitālieguldījumiem. Nams K. Valdemāra 36, Rīgā celts 1913. gadā pēc arhitekta Rūdolfa Filipa Donberga projekta kā sešu stāvu mūra A. Leinerta īres nams ar pagrabstāvu vēlā jūgendstila apjomu plastikā ar neoklasicisma arhitektoniski māksliniecisko apdari.

Šogad kopumā VNĪ vadībā atjaunotas fasādes sešām kultūrvēsturiskām ēkām valsts pārvaldes vajadzībām – 2021. gada pavasarī pieņemta ekspluatācijā Ekonomikas ministrijas ēkas fasādes un jumta atjaunošana, maijā atjaunots bijušais muitas nams – Iekšējās drošības biroja mājvieta K. Valdemāra 1a pie Vanšu tilta, rudenī pabeigta stateniskā jūgendstila parauga Brīvības ielā 72 k-1 jeb Veselības ministrijas mājvietas un KNAB mājvietas Citadeles ielā 1, Rīgā fasādes atjaunošana, īsi pirms Latvijas Republikas proklamēšanas dienas – 18. novembra noslēdzās neorenesanses stila pārstāves – “Saktas” ēkas Brīvības bulvārī 32, Rīgā atjaunošana, savukārt decembrī pabeigta nama K. Valdemāra 26 ārējā seja.

VNĪ vadībā šobrīd turpinās darbs pie 54 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu 223 miljoni eiro. Kapitālsabiedrība nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 400 ēku un būvju nekustamajiem īpašumiem ar 1100 ēkām 1,02 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 3600 zemes īpašumu 9,6 miljonu kvadrātmetru platībā. VNĪ ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.