previous image button
next image button
close fullscreen container

 

Projekta mērķis ir sagatavot piemērotas telpas Finanšu un Labklājības ministrijas iestāžu, Ventspils pilsētas pašvaldības struktūru vajadzībām un klientu apkalpošanai ēkā Kuldīgas ielā 2, Ventspilī.

Ēka ilgstoši nav izmantota, tādēļ ir plānota tās rekonstrukcija un restaurācija, piegulošās teritorijas sakārtošana, jaunas piebūves celtniecība, izveidojot vienotu klientu apkalpošanas centru un biroja telpas valsts institūcijām.

Pēc darbu pabeigšanas valsts īpašumā esošais nekustamais īpašums Kuldīgas ielā 2 tiks nodots lietošanā un ilgtermiņā iznomāts publisko funkciju veikšanai.

Mūsu filiāles klienti ir ne tikai Ventspils pilsētas, bet arī Ventspils novada iedzīvotāji, tāpēc mums ir ļoti svarīgi, ka topošais Ventspils vienotais klientu apkalpošanas centrs atradīsies blakus autoostai, un Ventspils novada iedzīvotājiem būs daudz ērtāk līdz tam nokļūt, lai vienuviet, ietaupot laiku, saņemtu viņiem nepieciešamos NVA un citu valsts un pašvaldības iestāžu pakalpojumus. Ļoti ceru, ka Gūtšmitu nams valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu vajadzībām tiks pielāgots paredzētajos termiņos un kļūs par pilsētas un novada iedzīvotājiem draudzīgu un ērtu pakalpojumu saņemšanas vietu.

Benita Saļņikova,
NVA Ventspils filiāles vadītāja

Projekta sagatavošana
Būvprojekta izstrāde
Būvdarbi
Nodošana ekspluatācijā
Nodošana klientam


2020
2021
2022
2023
2023
Projekta sagatavošana
2020
Būvprojekta izstrāde
2021
Būvdarbi
2022
Nodošana ekspluatācijā
2023
Nodošana klientam
2023


Ēkas vēsture

Ēka Kuldīgas ielā 2 ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, bet atsevišķas ēkas detaļas – durvju komplekts, interjera dekoratīvā apdare, krāsnis, lustra, skulptūras - ir valsts nozīmes mākslas pieminekļi. Savulaik tā celta kā dzīvojamā māja, kopš XIX gs. 40.gadiem nams piederēja tirgotāju un birģermeistaru Gūtšmitu dzimtai. XX gs. sākumā tajā īsu laiku atradās Valsts bankas nodaļa.

1927.gadā grezno īpašumu atpirka Ventspils pašvaldība un tajā līdz 1940. gadam strādāja Ventspils pilsētas dome, Ventspils Zemesgrāmatu nodaļa un citas pašvaldības iestādes. 1945. – 2013. gadā ēkā atradās Milicijas iecirknis. Šīs funkcijas ēka saglabājusi līdz mūsdienām - pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tajā līdz 2013. gadam atradās Valsts policija.