Starptautiskajā “TabFab” radošā kvartāla metu konkursā saņemti sešpadsmit piedāvājumi

30.11.2018

Starptautiskajā metu konkursā ““TabFab” radošā kvartāla pilnīgas izbūves arhitektoniskā vīzija” saņemti sešpadsmit piedāvājumi, informēja konkursa žūrijas priekšsēdētāja, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Kitija Gruškevica.

Konkursa darbu iesniegšanas termiņš noslēdzās 26. novembrī. Metus vispirms vērtēs tehniskā komisija – pieaicināti neatkarīgi eksperti, kuri sagatavos atzinumu par iesniegto metu atbilstību nolikumā un projektēšanas programmā noteiktajām tehniskajām prasībām.

Pēc tam darbu sāks konkursa žūrijas komisija, kas darbus vērtēs laikā no 3. līdz 5. decembrim, kad arī jānosaka godalgoto vietu ieguvēji.

“Saņemtais piedāvājumu skaits atbilst konkursa specifikai un nolikuma sarežģītībai. Galu galā “TabFab” kā teritorija ir daļa no UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” un daļa no valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” tiešā tuvuma, to aizsardzības jeb t.s. bufera zonas. Turklāt būtiski ir ne tikai radoši un mūsdienīgi atrisināt kvartāla attīstību – vēl ir jāņem vērā tā nākotnes lietotāju vajadzības,” uzsvēra K. Gruškevica.

Viņa atgādināja, ka pirmās vietas ieguvējs saņems 18 tūkstošus eiro un uzaicinājumu piedalīties sarunu procedūrā, lai iegūtu tiesības slēgt līgumu par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību.

Metu konkursa kopējais balvu fonds ir 50 tūkstoši eiro, ko nodrošina Dānijas Kultūras ministrija ar Dānijas Ārlietu ministrijas atbalstu, kā arī sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu un privātiem dāņu fondiem.

Atbilstoši nolikumam galvenie kritēriji, kas tiks vērtēti, ir arhitektoniskā risinājuma kvalitāte, izteiksmība, idejas oriģinalitāte, jauno būvapjomu iekļaušanās Rīgas vēsturiskā centra ainaviskajā pilsētvidē, plānojuma atbilstība telpu programmai, konkursa objekta energoefektivitāte un ilgtspējīgie risinājumi, teritorijas labiekārtojuma un apzaļumojuma koncepcija, gājēju un velosipēdistu plūsmu organizācija, autostāvvietu risinājums, kā arī publiskās ārtelpas funkcionalitāte un atraktivitāte.

Plašākai sabiedrībai uzvarētājs tiks izziņots 7. decembrī, atklājot Dānijas un Latvijas radošo industriju forumu “Creative Industries. Matchmaking” muzejā “Rīgas birža”. Tāpat godalgotie darbi foruma laikā tiks izstādīti.

Jau vēstīts, ka “TabFab” radošais kvartāls būs izglītības, kultūras un radošo industriju centrs – jauna mājvieta Latvijas Kultūras akadēmijai, Rīgas Kino muzejam un Latvijas Fotogrāfijas muzejam, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubatoram.

“TabFab” radošā kvartāla būvniecību un attīstību VNĪ plāno pabeigt līdz 2022. gada beigām. Teritorijas kopējā platība ir 7 229 m2, kopējā apbūves platība – 13 362 m2. Projekta kopējais budžets ir 5,058 miljoni eiro, no tiem 4,980 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums un Latvijas budžeta līdzekļi, bet 78 tūkstoši ir Dānijas Karalistes atbalsts.

Projekts ir daļa no VNĪ pārmaiņu programmas “100 adreses Latvijas simtgadei”. 

Dānijas un Latvijas radošo industriju forumu “Creative Industries. Matchmaking” organizē Dānijas Vēstniecība Latvijā, Dānijas Kultūras institūts un Dānijas Industriju fonds sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī Latvijas Republikas Kultūras ministriju.   

Savukārt metu konkurss ““TabFab” radošā kvartāla pilnīgas izbūves arhitektoniskā vīzija” tapis, VNĪ sadarbojoties ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Kultūras akadēmiju un Dānijas Kultūras institūtu. Finansiālu atbalstu konkursam sniedza Dānijas Kultūras ministrija kopā ar Dānijas Kultūras institūtu (DKI) kā daļu no Dānijas ieguldījuma un dalības Latvijas simtgades svinībās. 

 

Papildu informācija medijiem saistībā ar ““TabFab” radošā kvartāla pilnīgas izbūves arhitektoniskā vīzija” uzvarētāju apbalvošanu:   
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” komunikācijas konsultante Daina Āboliņa
publicid.lvdaina.abolina, tālr. 28682218   

  

Papildu informācija saistībā ar radošo industriju forumu “Creative Industries.Matchmaking”:  
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas referente Inita Kabanova
km.gov.lvInita.Kabanova, tālr. 28323460 

 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kristaps Tālbergs
liaa.gov.lvKristaps.Talbergs, tālr. 26141514