VNĪ sveic Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā un aicina arī šogad iedegt svecītes pie Rīgas pils mūra

09.11.2018

Rūpējoties par vēsturiskā mantojuma saglabāšanu, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (turpmāk – VNĪ) jau trešo gadu 11. novembrī pie Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra uzstāda pēc arhitekta Pētera Blūma idejas veidoto tērauda aizsargsietu. Tas paredzēts, lai pasargātu Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra ķieģeļus no neatgriezeniskas termiskās bojāšanās, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums.

VNĪ aicina iedzīvotājus saudzēt atjaunoto apkārtmūri un pēc iespējas izvēlēties svecītes, kas iepildītas stikla ietvaros, lai pasargātu atjaunoto pils akmens mūri no sakusušajiem un dabai nedraudzīgajiem plastmasas pārpalikumiem.

Svecīšu novietošanai paredzētais aizsargsiets veidots no 175 posmiem, kuru garums ir 184 metri, bet platums – viens metrs. Uz viena aizsargsieta posma iespējams izvietot 60 svecītes, kopumā visā sieta garumā iespējams novietot 10,5 tūkstošus svecīšu.

Rīgas pils atjaunošanas projekta 1. kārtas ietvaros (no 2009. līdz 2015. gadam) tika veikta pils apkārtmūra restaurācija gandrīz 280 metru garumā un ap 950 kvadrātmetru platībā.

Rīgas pils kompleksa apkārtmūris Daugavas un Vanšu tilta pusē izbūvēts kā Pils dārza žogs 19. gadsimta pēdējā ceturksnī. Tā projektu 1874. gadā izstrādājis guberņas arhitekts Jūlijs Hāgens, daļēji pārbūvējot arī bijušā Horna bastiona ārsienu.

 

Vairāk informācijas:
VNĪ Komunikācijas daļa
Tālr.: 67024693, 20235301
E-pasts: vni.lvkomunikacija