Dailes teātrim piegulošās teritorijas sakārtošana tiks īstenota vienlaikus ar teātra energoefektivitātes projektu

26.03.2019

Šā gada nogalē ir plānots uzsākt apjomīgus būvniecības darbus Dailes teātra energoefektivitātes palielināšanai un vienlaikus tiks uzsāks darbs pie teātrim piegulošās teritorijas sakārtošanas projekta īstenošanas, informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Kitija Gruškevica.

“Plānojot savus attīstības projektus, VNĪ meklē racionālāko un saimnieciski izdevīgāko risinājumu projekta īstenošanai. Lai arī Dailes teātra energoefektivitātes projektu pilnībā plānots pabeigt 2021. gadā, teritorijas labiekārtošanas darbi var noritēt paralēli. Tā kā Rīgas dome ir izrādījusi iniciatīvu pašvaldības īpašumā esošo teritorijas daļu sakārtot jau šogad, tad VNĪ izvērtēs iespēju iesaistīties būvprojekta pasūtīšanā kopā ar domi. Lēmums orientējoši varētu tikt pieņemts tuvākā mēneša laikā. Vajadzības gadījumā VNĪ jau šogad sāks meklēt nepieciešamo finansējumu,” saka Gruškevica.

Teātrim piegulošā teritorija iekļaujas Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā, kuras rekonstrukcijā un labiekārtošanā ir jāņem vērā gan Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes lēmumi, gan arī jārespektē abu teritorijas īpašnieku – valsts un pašvaldības - intereses, uzsver VNĪ valdes locekle.

VNĪ ir gandarīts, ka kopīgiem spēkiem ar Kultūras ministriju un Rīgas Domi izdosies atrisināt degradēto betona plātņu seguma nomaiņu un sakārtot visu Šarlotes un Brīvības ielas krustojumam piegulošo laukumu. Uzņēmums ir pārliecināts, ka visas Dailes teātrim piegulošās teritorijas labiekārtošana tiks risināta kompleksi, sadarbojoties abiem zemes īpašniekiem.

Atbilstoši plānam, Dailes teātra ēkas energoefektivitātes palielināšanas projektā patlaban noslēgumam tuvojas projektēšanas darbi. Projekta ietvaros tiks siltinātas ārsienas, mainītas ārdurvis, logi, vārti, jumts, pārbūvēta apkures sistēma, kā arī pilnveidots apgaismojums gan uz skatuves, gan ēkā kopumā. Kopējais projekta budžets ir 1,714 miljoni eiro, VNĪ tam ir piesaistījusi ES struktūrfondu finansējumu. Būvniecības darbi sāksies 2019.gada nogalē. Darbu norises gaita tiek pieskaņota Dailes teātra sezonai.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”,

Korporatīvās komunikācijas daļa

E-pasts: vni.lvkomunikacija