VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

17.07.2018

VAS ‘’Valsts nekustamie īpašumi’’ (VNĪ) šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu vērienīgā Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves (Nākotnes nams) būvniecības uzraudzībai.

Līdz piedāvājuma iesniegšanas termiņa beigām – 16. jūlijam ir saņemti 3 (trīs) pretendentu piedāvājumi. Informācija par iesniegtajiem piedāvājumiem publiski pieejama mājas lapā www.eis.gov.lv.

VNĪ vadības komanda efektīvi sadarbojoties ar institūcijā, kas ir projekta uzraudzības padomes sastāvā, šogad ir spējusi panākt, ka projekts pārgājis no ieilgušas plānošanas un saskaņošanas stadijas būvniecības stadijā. Jau ziņots, ka š.g. 29. maijā VNĪ parakstīja līgumu ar AS “Skonto Būve” par 1970. gadā celtās muzeja ēkas pārbūvi un jaunās piebūves “Nākotnes nams” būvniecību, kā arī ar uzņēmuma “Taktila” par piemiņas mākslas objekta “Vēstures taktīla” būvprojekta izstrādi.

Vienlaikus līdztekus muzeja pārbūvei, tai skaitā “Nākotnes nama” būvniecībai tiks īstenota vēl viena būtiska ansambļa daļa – piemiņas mākslas objekts “Vēstures taktīla”. Memoriāla ideja ir atdzīvināt tautas upuru piemiņu, iesaistot ikdienas pilsētu dzīvās skaņas piemiņas kompleksa funkcijas un arhitektūras formā. Tas ir simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un mūsu tautas skumjākajiem vēstures brīžiem.

Pasaulslavenais latviešu arhitekts Gunārs Birkerts uzdāvināja “Nākotnes nama” skices vēl 2001. gadā. Vēlāk, 2007. gadā, Kultūras ministrija (KM) un Rīgas dome vienojās par Latvijas Okupācijas režīma laikā represēto piemiņas vietas izveidi Strēlnieku laukumā. Tajā pašā gadā Kultūras ministrijas rīkotajā starptautiskajā metu konkursā par labāko atzītā piemiņas objekta “Vēstures taktīla” ideja, kuras autori ir mākslinieks Kristaps Ģelzis, arhitekte Ilze Miķelsone un sonologs Voldemārs Johansons, taču pilnu ansambļa īstenošanas ieceri pārtrauca finanšu krīze (valdība budžetu šim projektam piešķīra vien 2011.gadā) un ieilgusī projekta saskaņošana.

Okupācijas muzeja ansambļa būvniecība ir daļa no VNĪ pārmaiņu programmas “100 adreses Latvijas valsts simtgadei”, kuras viens no galvenajiem mērķiem ir īstenot projektu būvniecību tā, lai ar tiem varētu lepoties arī pēc simts gadiem.

VNĪ pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumi 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumi vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija. VNĪ strādā 580 darbinieki. Kopējā aktīvu vērtība 2016.gadā bija 357,81 milj. eiro, apgrozījums 2016. gadā – 49,98 milj. eiro.

 

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Korporatīvās komunikācijas daļa

E-pasts; vni.lvkomunikacija