VNĪ un Baltkrievijas muitas komiteja aicina uz robežšķērsošanas vietu “Silene” (Latvijas Republika) un “Urbani” (Baltkrievijas Republika) pārbūves progresa atskaites pasākumu.

15.10.2019
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) kā partneris un Baltkrievijas muitas komiteja, lai gūtu ieskatu robežšķērsošanas vietas (RŠV) pārbūves procesā, aicina medijus uz pārbūves progresa atskaites pasākumu 2019. gada   17. oktobrī, 12.00 Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas valdību pasākuma plāna ietvaros robežšķērsošanas vietā “Silene” Skrudalienas pagastā, Daugavpils novadā.
 

“Vizītes laikā tiks demonstrētas modernizācijas gaitā uzstādītās iekārtas objektā, un iepazīstināsim ar uzlaboto kustības shēmu neitrālajā zonā. Ir pabeigti darbi pie gājēju / velo ceļa izbūves un atjaunota gājēju kustība, “ gandarīts par paveikto stāsta Aleksejs Šaforostovs, VNĪ Attīstības projektu vadītājs.

RŠV “Silene” pārbūves darbi tika uzsākti 2019. gada 27. maijā, un tie norisinās atbilstoši darba grafikam – šobrīd paveikti aptuveni 80% pārbūves darbu, nekavējot robežšķērsošanas vietas darbību. Darbu izpilde, kā paredzēts, tiks pilnībā paveikta 2019. gada novembrī.

Lai padarītāku efektīvāku robežpunkta darbu, tiek modernizēta: perimetra apsardzes sistēma, ieviesta videonovērošanas sistēma, elektroniskie satiksmes organizācijas informatīvie paneļi, transportlīdzekļu piespiedu apstādināšanas iekārtas, vienotas satiksmes organizācijas risinājumu gan visa veida transportlīdzekļiem, gan gājējiem un velosipēdistiem.

Latvijas un Eiropas Savienības (ES) drošībai nozīmīgu objektu uzturēšana un robežu attīstīšana ir viens no VNĪ darbības virzieniem. Kopumā valsts šobrīd veic būtiskus ieguldījumus valsts drošības infrastruktūrā - piecos ar robežu šķērsošanu saistītos objektos par kopējo summu aptuveni 15 miljoni eiro. Vērienīgi darbi ar Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta finansējumu šobrīd notiek arī noslogotākās RŠV “Terehova” attīstībā. Visus šos projektus plānots pabeigt līdz 2022. gada nogalei. VNĪ iecerēs ir vēl vairāki ar valsts drošību saistīti projekti ar mērķi nodrošināt labāku ES robežas ekonomisko aizsardzību.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets 2018. gadā apstiprinājis Latvijas un Baltkrievijas Republikas valdības pasākumu plānu, kas ietver sadarbību vairākos virzienos, tajā skaitā robežšķērsošanas vietu “Urbāni – Silene” un “Pāternieki – Grigorovščina”, kā arī autoceļu un satiksmes uzlabošanu saistībā ar 2021. gadā Minskā un Rīgā notiekošo Pasaules čempionātu hokejā.

VNĪ šobrīd īsteno 34 nozīmīgus attīstības projektus aptuveni 154 miljonu eiro apmērā un pašlaik strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu pārvaldību ap 450 nekustamo īpašumu adresēm ar 1200 ēkām 1,1 miljona kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. VNĪ šogad Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi, kā arī iekļauti Valsts ieņēmumu dienesta “Baltā saraksta” zelta līmenī. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”
Korporatīvās komunikācijas daļa
E-pasts: vni.lvkomunikacija
Tālr. 20235301