previous image button
next image button
close fullscreen container


Projekta mērķis ir atjaunot un sakārtot valsts nozīmes arhitektūras pieminekli - ēku Brīvības ielā 72. Patlaban nams tiek izmantots kā biroju un tirdzniecības ēka.

Ēkai tiek atjaunota fasāde, restaurēti logi, pastiprinātas jumta konstrukcijas un veikta jumta seguma nomaiņa, cokola hidroizolācija un zibensaizsardzības sakārtošana.

Sakārtots valsts nozīmes arhitektūras piemineklis uzlabos pilsētvidi un veidos patīkamu vidi ēkas apmeklētājiem un tur strādājošajiem.

VNĪ organizētais Veselības ministrijas lietotās ēkas Brīvības ielā 72 K-1, Rīgā fasādes, logu un jumta atjaunošanas projekts ir ne tikai nozīmīgs notikums ministrijas darbiniekiem. Tas arī simboliski turpina VNĪ iesākto Brīvības ielas publisko klientu ēku sakārtošanas posmu – sākot ar Tetera namu, Ekonomikas ministrijas ēku, Saktas māju, kā arī Ministru kabineta ēku kompleksu. Doties uz darbu namā ar jaunu, sapostu fasādi, ir kā uzvilkt baltu kreklu – tas vienmēr ļauj justies svinīgāk un pašpārliecinātāk. Novēlam Veselības ministrijas darbiniekiem pacietību sagaidīt brīdi, kad ēkai tiks noņemtas sastatnes, un skaistais nams uzmirdzēs visā tā majestātiskumā.

Andrejs Milzarājs,
VNĪ nekustamā īpašuma vadītājs 

Projekta sagatavošana
Būvprojekta izstrāde
Būvdarbi
Nodošana ekspluatācijā
Nodošana klientam


2018
2020
2020
2021
2021
Projekta sagatavošana
2018
Būvprojekta izstrāde
2020
Būvdarbi
2020
Nodošana ekspluatācijā
2021
Nodošana klientam
2021


Ēkas vēsture

Ēka Brīvības ielā 72 celta 1909. gadā pēc arhitekta M. fon Ozmidofa projekta kā īres nams ar veikaliem. Nams ir “stateniskā jūgendstila” paraugs un atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” un valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā.