Latvijas Okupācijas muzeja pārbūve un “Nākotnes nams” piebūve

Pārbūves mērķis – izveidot telpu Latvijas Okupācijas muzeja krājuma kā īpašas un nozīmīgas Latvijas kultūras mantojuma sastāvdaļas saglabāšanai un papildināšanai ar nolūku sekmēt muzeja zinātniski pētnieciskā un sabiedrību izglītojošā procesa attīstību.

 

Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projektā “Nākotnes nams” saglabāta pasaules līmeņa arhitekta Gunāra Birkerta ideja – no tumšās pagātnes uz gaišo tagadni un apskaidrotu nākotni. Muzeja jaunā koncepcija paredz 1970. gadā būvēto ēku papildināt ar balto piebūvi un stikla sienu, kā arī piešķirt muzejam mūsdienu funkcionalitāti.

 

Līdztekus muzeja pārbūvei un “Nākotnes nama” būvniecībai tiks īstenota vēl viena būtiska ansambļa daļa – piemiņas mākslas objekts “Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāls”.

 

“Latvijas Okupācijas muzejs glabā ne tikai vēstures liecības par latviešu tautas skaudrajām vēstures lappusēm, bet arī vēsta par mūsu spēju sastrādāties un pārvarēt grūtības, kas ir ļoti svarīgs vēstījums nākotnei, un jaunās muzeja telpas palīdzēs šo stāstu nest plašumā,” uzsver muzeja direktors Gunārs Nāgels.

 

 Būvuzņēmējs
SIA “SKONTO Būve”

Projektētājs
SIA “5. IELA”

Nodošanas gads
2020

Objekta adrese
Latviešu Strēlnieku laukums 1, Rīga

Būvniecības statuss

Projekta sagatavošana
2014
Būvprojekta izstrāde
2017
Būvdarbi
2019
Nodošana ekspluatācijā
2020
Nodošana klientam
2020