previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ turpina memoriālo muzeju atjaunošanu

20.10.2014
 title_alt_img

Jāņa Akuratera muzeja ēkai Rīgā, O.Vācieša ielā 6a, līdztekus nama un tā interjera detaļu atjaunošanai tiks izveidots jauns muzeja apmeklētāju ieejas mezgls, labiekārtota muzeja teritorija, radīti jauni kultūras pakalpojumi muzeja apmeklētājiem, organizēta pieredzes apmaiņa ar Norvēģijas Karalistes Lillehammeres muzeju apvienību un tās speciālajiem muzejiem.

2014. gada 14. oktobrī noslēgts līgums ar iepirkuma uzvarētāju SIA „Arhitektes Ināras Caunītes birojs” par ēkas atjaunošanas tehniskā projekta izstrādi.

Projekta īstenotājs ir Memoriālo muzeju apvienība, kas nodrošinās projekta kultūras procesu vadību, savukārt VNĪ kā projekta partneris nodrošinās projekta administratīvo, finanšu un būvprocesa vadību.

Projekta kopējās izmaksas plānotas 250 000 eiro apmērā. EEZ līdzfinansējums ir 212 500 eiro, savukārt 37 500 eiro ir valsts budžeta līdzfinansējums.

Jāņa Akuratera muzejs ir iekārtots pēc arhitekta Vernera Vitanda projekta speciāli dzejnieka ģimenei funkcionālisma stilā 1933. gadā uzceltā koka savrupmājā. Ēka (Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, Valsts nozīmes vēsturiska notikuma vieta) ir augstvērtīgs 20. gadsimta 30. gadu Latvijas būvmākslas funkcionālisma stila arhitektūras paraugs ar racionālu, tam laikam modernu arhitektūru, kas izpaužas gan ēkas kopskatā, gan katras detaļas kvalitātē.

Šobrīd muzejā apskatāmas piecas telpas. Muzeja darbības misija ir saglabāt pagājušā gadsimta 30.gados celtās mājas un tās iekštelpu autentiskumu, veidot un uzturēt sabiedrības interesi par Tēvzemes balvas laureātu, okupācijas gados noklusēto dzejnieku, rakstnieku un sabiedrisko darbinieku Jāni Akurateru (1876. – 1937.).

Rakstnieka māja ir viens no Pārdaugavas kultūras centriem, kur tāpat kā Jāņa Akuratera laikā pulcējas literāti un mākslinieki, mūziķi un aktieri, skolēni un studenti.