previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ: Noslēgumam tuvojas koncertzāles “Lielā Ģilde” restaurācijas un pārbūves projektēšanas darbi

21.01.2022
Lielā Ģilde

Turpinām darbu pie vairāku valstiski nozīmīgu kultūrvēsturisku ēku atjaunošanas. Februārī noslēgsies Lielās Ģildes pārbūves un restaurācijas projekta projektēšana un jau šī gada martā izsludināsim būvdarbu iepirkumu, lai līdz 2023.gada nogalei veiktu plānotos darbus,” informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

2020.gada jūnijā kapitālsabiedrība uzsāka koncertzāles Lielās Ģildes pārbūves un restaurācijas projektu. Nepieciešamos izpētes un projektēšanas darbus veic SIA “CMB” par kopējo līguma sumu 386 tūkstoši eiro (bez PVN). Būvdarbu projektēšanas darbus pabeigsim līdz februāra beigām. Ēkā veicamo darbu plānošana notiek ciešā sadarbībā ar ēkas lietotāju – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

“Ēkas atjaunošanas projekta ietvaros cieši sadarbojamies ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, kas nodrošina Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu. Projektēšanā izmantojam būves informācijas modelēšanas (BIM) iespējas, veidojot ēkas digitālo dvīni. BIM rezultātā iegūsim informāciju par ēku, kas palīdz paildzināt ēkas dzīves ciklu un nodrošināt ilgtspējīgu ēkas pārvaldīšanu mūsu klientam,” norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Projektēšanas laikā ēkas pagrabstāvā projektētājs veica primāros arheoloģiskās izpētes darbus, kuru laikā atklājām izsāļojumu uz pagrabstāva nesošajām konstrukcijām, kā rezultātā šobrīd veicam padziļinātu izpēti, lai noteiktu konstrukciju bojājumu apjomus, iespējami labākos tehnoloģiskos risinājumus, lai novērstu turpmāku bojājumu rašanos un esošos.

Projekta laikā pārbūvēsim Lielo zāli, t.sk veiksim skatuves un zemskatuves pārbūvi, pārplānosim skatītāju sēdvietas, uzlabosim zāles akustiku, ventilāciju un apgaismojumu, pārbūvēsim zāles tehnisko aprīkojumu un veiksim logu restaurāciju.

Projekta ietvaros izbūvēsim arī  divus liftus un vienu pacēlāju, pārbūvēsim ēkas inženiersistēmas, kā arī pielāgosim administratīvās telpas administrācijas un mūziķu vajadzībām, respektējot ēkas kultūrvēsturiskās vērtības.

Lielās ģildes attīstības projekta realizācijā kopumā plānots ieguldīt ap 6,56 miljoniem eiro, ko Kultūras ministrija piesaistījusi Eiropas Reģionālā attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa aktivitātē “Kultūras mantojuma saglabāšana, atjaunošana un ar to saistītās infrastruktūras attīstība Rīgas vēsturiskā centra teritorijā”.

VNĪ vadībā šobrīd turpinās darbs pie 54 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu 223 miljoni eiro. VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 400 ēku un būvju nekustamajiem īpašumiem ar 1100 ēkām 1,02 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 3600 zemes īpašumu 9,6 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija.