previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ: 2018. gadā pabeigti būvdarbi sešos nozīmīgos valsts īpašumos

14.02.2019
 title_alt_img

Pērn pabeigti darbi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ēkā Citadeles ielā 1, Prokuratūras biroja ēkā Kalnciema ielā 14, Tiesu administrācijas ēkā Mazā Nometņu ielā 39, kā arī Klaušinieku mājā Turaidas muzejrezervāta teritorijā un Cēsu mūzikas skolā Lielā Kalēju ielā 4.

Tas ir viens no svarīgākajiem rezultātiem, kas iezīmē 2018. gadā uzsākto biznesa modeļa maiņu no funkciju orientēta uz klientu orientētu uzņēmumu un ļauj ielikt ilgtermiņa pamatus efektīvai valsts nekustamo īpašumu portfeļa pārvaldībai un uzņēmuma sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai.

Viņš uzsver, ka šīs ir svarīgas pārmaiņas, kas ļaus ar vienlīdz lielu rūpību izpildīt visus akcionāra uzticētos uzdevumus: nodrošināt ar piemērotām telpām valsts iestādes, rūpēties par valsts drošības un infrastruktūras objektiem, saglabāt kultūrvēsturiskos objektus.

Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, ir veiktas organizatoriskas izmaiņas VNĪ struktūrā un būtiski uzlabojumi darba procesos, kā arī notiek virzība uz digitālo pakalpojumu izmantošanu. Tostarp attīstības projektiem ir pieejama iekšējā būvuzraudzība un efektīva projektu vadība, savukārt pārvaldībā esošo objektu klientiem ir pieejams diennakts atbalsts. Uzsākts pilotprojekts ar Būvju informācijas modelēšanas sistēmas (BIM) izmantošanu būvniecības projektēšanā. To, ka iesāktais pārmaiņu process ir pareizs, apliecina fakts, ka 2018. gadā VNĪ saņēma ilgtspējas indeksa Bronzas vērtējumu.

“Kopumā mēs esam gandarīti par pērn paveikto, jo paralēli biznesa modeļa pārveidei īstenojām arī programmu “100 adreses Latvijai” un uzsākām svarīgus, sabiedrības pieprasītus attīstības projektus - Okupācijas muzeja un bijušās Tabakas fabrikas kvartāla pārbūvi, Jaunā Rīgas teātra rekonstrukciju.” skaidro Neimanis.

Programmas “100 adreses Latvijas simtgadei” ietvaros VNĪ pērn īstenoja 27 nekustamā īpašuma attīstības projektus, kuru kopējais budžets sasniedza 145,5 miljonus eiro. Patlaban tiek attīstītas vēl 47 projektu idejas. Savukārt 15 projektiem saņemti apstiprinājumi par ārvalstu finanšu instrumentu piesaisti 35,4 miljonu eiro apmērā.

VNĪ apgrozījums pērn bija 39,27 miljoni eiro, bet tīrā peļņa – 8,47 miljoni eiro. VNĪ EBIDTA (ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem) bija 16,18 miljoni eiro, tīrās peļņas rentabilitāte – 19,2%, bet pašu kapitāla atdeves rādītājs – 2,76%.

Tāpat 2018. gadā apstiprināta vidēja termiņa darbības stratēģija 2018.-2022. gadam, kas paredz portfeļa pārvaldību koncentrēt uz perspektīviem īpašumiem un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, pārējos objektus virzot atsavināšanai valstij visizdevīgākajā veidā.

“Var teikt, ka turpmāk mūsu darbība balstīsies uz trīs vaļiem: vērtīgiem īpašumiem, apmierinātiem klientiem un ilgtspējīgu darbību. Rezultāts būs droša un efektīva infrastruktūra. Viens no VNĪ galvenajiem pienākumiem ir nodrošināt valsts pakļautības iestādes ar darba telpām. Mēs, kā atbildīgs īpašumu pārvaldnieks, esam apņēmušies panākt, lai tās būtu ērtas un modernas, šādi veicinot efektīvu iestāžu darbu,” skaidro Neimanis.

Viens no būtiskākajiem virzieniem šo mērķu sasniegšanā ir nekustamo īpašumu portfeļa sakārtošana, proti, nodalot kvalitatīvus objektus valstij nepieciešamo funkciju veikšanai no nepiemērotiem un zaudējumus radošiem īpašumiem. Pavisam 2018. gadā pārdoti 86 nekustamie īpašumi par kopējo summu trīs miljoni eiro. Lielākais darījums – Šķirotavas cietuma trīs ēku pārdošana par kopā 886 500 eiro. Tāpat par 43 objektiem samazināti VNĪ portfelī esošie vidi degradējošie īpašumi (A un B kategorijas grausti). Tie ir pārdoti, nojaukti vai atjaunoti.

Šogad VNĪ mērķtiecīgi strādās pie klientu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanas un klientu apmierinātības veicināšanas, kā arī rūpēsies par darbinieku iesaistes un motivācijas paaugstināšanu, tādējādi ievērojot ilgtspējīga, korporatīvi un sociāli atbildīga biznesa principus.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā “100 adreses Latvijas simtgadei”, aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

 

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”

Korporatīvās komunikācijas daļa

E-pasts: komunikacija@vni.lv