previous image button
next image button
close fullscreen container

Uzsāk Audēju ielas 7 nama izsoli

25.07.2022
Audēju iela 7

“VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) uzsākusi Audēju ielas 7 nama, Rīgā, atklātu elektronisko izsoli. Nams ir daļa no valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – dzīvojamo ēku komplekss, kurā ietilpst ēkas Audēju ielā 7, Audēju ielā 9 un Audēju ielā 11.  Saskaņā ar SIA “VCG ekspertu grupa” veikto novērtējumu īpašuma vērtība ir  2 325 000 eiro”, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Audēju ielas 7 nams atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, blakus intensīvai gājēju ielai. Ēkas kopējā platība ir 2026,8 m² un tai pieguļošās zemes platība ir 470 m2. Īpašuma pirmais un otrais stāvs ir piemērots kafejnīcu, tirdzniecības vai salona telpu iekārtošanai, savukārt ēkas augšējie stāvi – biroju vai dzīvojamo telpu izveidei. Saskaņā ar SIA “VCG ekspertu grupa” 2021.gada nogalē veikto ēkas izvērtējumu atbilstoši aktuālajai tirgus situācijai tās vērtība ir 2 325 000 eiro.

“Atbilstoši kapitālsabiedrības stratēģijai VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešami valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti atklātas elektroniskas izsoles ceļā. Īpašums Audēju ielā 7 kapitālsabiedrības īpašumā atrodas kopš 1997.gada 5.augusta, taču pēdējo 11 gadu laikā ēka ir bijusi daļēji iznomāta vai bez nomniekiem, tādēļ, rūpējoties par nama kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu, kapitālsabiedrība ir nolēmusi to atkārtoti virzīt atsavināšanai, dodot tai jaunas nākotnes iespējas un potenciālu atdzimt tās vēsturiskajā krāšņumā,” norāda A.Vārna.

Interesenti var pieteikties izsolei no 8. līdz 28.augustam interneta vietnē www.ta.gov.lv. Īpašuma apskatei iespējams pieteikties jau šobrīd, rakstot uz e-pasta adresi: pardosana@vni.lv

No 2011. gada februāra, kad nomas tiesības pārtrauca nomnieks, ēka ir bijusi tikai daļēji iznomāta. Savukārt no 2017. gada janvāra līdz 2021. gada pavasarim daļu īpašuma nomāja cits nomnieks. Pēc nomas tiesību pārtraukšanas īpašums lielākoties stāvējis neizmantots. No 2015. gada jūlija, līdz 2018. gada janvārim īpašumam ir organizētas deviņas izsoles ar lejupejošu soli. Pēdējās izsoles sākuma cena bija 1 467 700 eiro. Īpašuma apsaimniekošanu un uzturēšanu nodrošina VNĪ, kas kapitālsabiedrībai 2021. gadā izmaksāja  40 300 tūkstošus eiro.

Ēka Audēju ielā 7 ir grezna jūgendstila daudzstāvu mūra ēka, kas celta 1899. gadā pēc arhitektu Alfrēda Ašenkampfa un Maksa Šervinska projekta. Tā ir viena no pirmajām jūgendstila celtnēm Rīgā, kas sākotnēji piederējusi grāmatu izdevējam Aleksandram Grossetam. Ēkas fasādi rotā stilizētu augu motīvi, ābeles cilnis un neliels erkers, kam abās pusēs novietoti maskaroni. Ēkas augšējais stāvs veidots kā mansards. Īpašums atrodas uz intensīvas gājēju ielas, kur ērti var piekļūt ar autotransportu.

VNĪ vadībā šobrīd turpinās darbs pie 46 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu vairāk nekā 230 miljoni eiro. Kapitālsabiedrība nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 365 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst 1100 ēkas 0,95 milj. kvadrātmetru platībā, kā arī zeme zem ēkām 602 ha platībā un 3 536 zemes īpašumiem ar kopējo platību 903 ha. VNĪ ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija