previous image button
next image button
close fullscreen container

Sākta sadarbība ar Norvēģijas Lillehammeres muzeju asociāciju

08.05.2013
 title_alt_img

Vizītes laikā tika apmeklētas divas no projekta ietvaros atjaunojamajām Raiņa un Aspazijas muzeja ekspozīciju vietām: Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā 30, Rīgā un Raiņa un Aspazijas vasarnīca J.Pliekšāna ielā 5/7 Jūrmalā. Tāpat tika apskatīts Jāņa Akuratera muzejs, kas atrodas  funkcionālisma stilā 1933.gadā uzceltā koka savrupmājā O.Vācieša ielā 6a Torņakalnā, Rīgā.
Vizītes noslēgumā tika panākta vienošanās veidot ciešu sadarbību  projekta „Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” ietvaros, organizējot kopīgas darba grupas koka kultūras mantojuma saglabāšanās jomā.
Šajā tikšanās reizē piedalījās arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Memoriālo muzeju apvienības pārstāvji.
Projekts „Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” ir iepriekš noteiktais projekts Eiropas ekonomikas zonas programmā LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana”. Tas paredz līdz 2016.gada 30.aprīlim atjaunot Raiņa un Aspazijas muzeja trīs ekspozīciju vietas – Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, Raiņa muzeju "Tadenava" un Raiņa un Aspazijas māju, lai nodrošinātu kultūras mantojuma saglabāšanu un kvalitatīvu kultūras pakalpojumu pieejamību sabiedrībai.
Projekta iesniedzējs ir valsts akciju sabiedrība "Valsts nekustamie īpašumi", bet partneri – Memoriālo muzeju apvienība un Lillehammeres muzeju apvienība.
Projekta kopējās attiecināmās izmaksas lēšamas 2, 56 miljonu eiro, paredzot programmas līdzfinansējumu 100% apmērā.