previous image button
next image button
close fullscreen container

LNOB dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu kompleksa izbūvē sasniegts jumta augstākais punkts

15.03.2023
VNĪ valdes locekle J.gavrilova

2023.gada 15.martā “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) kopā ar Kultūras ministrijas, Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB), kā arī būvkomersanta “Velve” pārstāvjiem skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājuma zāļu kompleksa jaunbūves korē, Meirānu ielā 2, Rīgā, novietoja spāru vainagu kā simbolu jaunbūves augstākā punkta izbūves sasniegšanai, informē VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Kompleksa jaunbūves augstākā punkta sasniegšana un spāru vainaga pacelšana jumta korē simbolizē vecā demontāžas noslēgumu un jauno konstrukciju izbūves nozīmīga posma noslēgumu. Tālāk būvniecība noritēs plašumā un detaļās.

“Ar Kultūras ministrijas piesaistīto Eiropas Savienības fondu finansējumu vienlaikus divās Rīgas apkaimēs – Šķirotavā un Pļavniekos – mēs radām jaunu kultūrvietu. Šajā kultūrvietā ne vien notiks industrializētajai Šķirotavai raksturīgie ražošanas procesi, izgatavojot operas un baleta dekorācijas, bet kas vēl būtiskāk – arī mākslinieku uzstāšanās skatītājiem, priekšnesumu mēģinājumu procesam noslēdzoties,” investīciju nozīmīgumu akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis. “Degradēto teritoriju, kāda tā Meirānu ielā 2 bija pirms darbu uzsākšanas, būsim sakārtojuši un atvēruši visupirms jau blīvi apdzīvoto Pļavnieku iedzīvotājiem, kuru apkaimē kultūrvietu nemaz nav tik daudz,” akcentē kultūras ministrs.

“Gluži kā Riharda Vāgnera Klīstošajā holandietī, ar kuru darbību uzsāka Latvijas Nacionālās operas un baleta ciltsmāte, Latvju Operas trupa, galvenais varonis vienmēr ir ilgojies pēc stabilitātes, pēc drošas mājvietas, kurā varētu īstenot savus sapņus – arī Latvijas Nacionālā opera un balets ar ilgošanos un cerību gaida brīdi, kad varēs jaunā vērienā nodrošināt ieceru īstenošanu jaunajā dekorāciju ražošanas un mēģinājumu zāles kompleksā”, norāda LNOB valdes loceklis Sandis Voldiņš.

“Šis ir viens no trim ievērojamākajiem kultūras nozares projektiem, kura ietvaros mums ir iespēja atjaunot pilsētvidi un sniegt iespēju pilsētas viesiem un iedzīvotājiem to iepazīt no jauna. Šajā projektā jaunas telpas iegūst Latvijas Nacionālās operas un baleta darbinieki, savukārt iedzīvotāji un apkaimē nodarbinātie – jaunas iespējas. Esam lepni būt daļa no vides atjaunošanas projektiem, kas sniedz arvien jaunas iespējas iedzīvotājiem,” norāda VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

“Spāru svētki būvniekiem ikvienā objektā ir nozīmīgs atskaites punkts, jo iezīmē svarīga būvniecības posma noslēgumu. Izmantojot 180 tonnas metāla konstrukciju un 350 m3 dzelzsbetona, šobrīd esam pabeiguši galveno būvkonstrukciju izbūvi gan skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājuma zāļu kompleksam, gan dekorāciju noliktavai,” stāsta SIA “Velve” īpašnieka “MN Holding” valdes locekle Jekaterina Griga.

Skatuves mākslu dekorāciju un mēģinājuma zāļu kompleksa teritorijā līdz šim pabeigti demontāžas darbi, uzsākti noliktavas ēku pārbūves darbi, pabeigta ārējo inženiertīklu izbūve un uzsākta rekvizītu glabāšanai paredzētās nojumes konstrukciju izbūve. Savukārt 3336,2 m2 lielajai skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājuma zāles kompleksa ēkai uzsākta sienas paneļu un starpstāvu pārsegumu paneļu montāža. Tuvākajā laikā uzsāksies jumta seguma izbūve un logu montāža kā arī vides labiekārtošanas darbi. Projekts noslēgsies 2024.gada sākumā.

Atbilstoši arhitektu biroja Krasts vīzijai projekta ietvaros tiks izbūvēts 6201 m2 liels daudzfunkcionālais komplekss un labiekārtota pilsētvide 8792 m2 apmērā. Būvdarbus, revitalizācijas un vides labiekārtošanas darbus īsteno SIA “Velve”.

Kopējās būvdarbu izmaksas sastāda aptuveni 11 miljonus eiro. Skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājuma zāļu kompleksa attīstības projekta īstenošanai Kultūras ministrija piesaistījusi finansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem specifiskā atbalsta mērķa 5.6.1. “Veicināt Rīgas pilsētas revitalizāciju, nodrošinot teritorijas efektīvu sociālekonomisko izmantošanu” ietvaros vairāk nekā 5 miljonu eiro un valsts budžeta – 5,1 miljona eiro apmērā, kā arī līdzfinansējumu vairāk nekā 800 tūkstošu eiro apjomā.

Pasākuma fotogrāfijas pieejamas šeit.

VNĪ sekmīgi īsteno 44 valsts nozīmes projektus, no kuriem 24 atrodas būvniecības stadijā. Projektu kopējais īstenošanas budžets ir vairāk nekā 336 miljoni eiro.  VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 352 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst 1000 ēkas 0,95 milj. kvadrātmetru platībā, kā arī zeme zem ēkām 607 ha platībā, un 3460 zemes īpašumiem ar kopējo platību 907 ha. VNĪ ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija.

Vairāk informācijas par projektu šeit.