previous image button
next image button
close fullscreen container

Izsludināts atkārtots iepirkums robežšķērsošanas infrastruktūras izveidei Kundziņsalā

21.06.2023
 title_alt_img

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludina atkārtotu iepirkumu kontroles dienestu infrastruktūras projekta īstenošanai Kundziņsalā, Uriekstes ielā 42, Rīgā.

 Izvērtējot iepirkumā saņemtos piedāvājumus, tika secināts, ka pretendentu iesniegtie risinājumi pēc saimnieciskā izdevīguma kritērija neatbilst pasūtītāja izvirzītajām prasībām un finanšu iespējām. Tādēļ pēc būvmateriālu cenu tendenču aktualizēšanas VNĪ pieņēma lēmumu precizēt tehnisko specifikāciju un izsludināt atkārtotu iepirkumu.  

Būvuzņēmēji piedāvājumus var iesniegt līdz šā gada 24.jūlijam. Plašāka informācija lasāma šeit https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/103654

Iepriekš izsludinātajā iepirkumā par robežšķērsošanas vietas izveidi Kundziņsalā tika saņemti pieci pieteikumi. Piedāvājumus iesniedza SIA “AIMASA”, “Panevėžio statybos trestas” AB, akciju sabiedrība “UPB”, kā arī personu apvienība “NORDES & ACBR” un personu apvienību “SENSUM, BBA un AE”. Būvuzņēmēju piedāvātās līgumcenas bija sākot no 25,8  miljoniem eiro, līdz 41,7 miljoniem eiro (bez PVN).

Projekta “Infrastruktūras izveide kontroles dienestu funkciju īstenošanai Kundziņsalā” ietvaros ir paredzēts izveidot jaunu, mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru kontroles dienestu - Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts robežsardzes un Pārtikas un veterinārā dienesta - funkciju īstenošanai, kā arī pārcelt Rīgas brīvostas muitas kontroles punktu no Uriekstes ielas 16, uz Uriekstes ielu 42, Rīgā, kas potenciāli mazinās ar Rīgas ostu saistītā transportu radīto negatīvo ietekmi uz Rīgas pilsētas satiksmes plūsmu un sekmēs Eiropas transporta tīkla (TEN-T) infrastruktūras attīstību. Jauna RŠV punkta izbūve uzlabos arī dienestu darbinieku un robežšķērsotāju drošību un paātrinās un vienkāršos muitošanas procesu.

Jauno infrastruktūru plānots izveidot 5,9 ha lielā platībā līdz 2026.gada rudenim, darbus uzsākot jau 2023.gadā ar būvprojekta izstrādi. Projekta īstenošanai nepieciešamos līdzekļus piesaistīs no Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna ietvaros piešķirtā granta finansējuma un valsts budžeta finansējuma. Kopējais šobrīd piesaistītais finansējums ir 39 miljoni eiro.

Vairāk par projektu lasi: ŠEIT

VNĪ sekmīgi īsteno 44 valsts nozīmes projektus, no kuriem 24 atrodas būvniecības stadijā. Projektu kopējais īstenošanas budžets ir vairāk nekā 336 miljoni eiro. VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 365 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst 1100 ēkas 0,95 milj. kvadrātmetru platībā, kā arī zeme zem ēkām 602 ha platībā, un 3536 zemes īpašumiem ar kopējo platību 903 ha. VNĪ ir viens no 17 Latvijas uzņēmumiem, kas šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija.