previous image button
next image button
close fullscreen container

Ekspluatācijā nodots atjaunotais un restaurētais Jāņa Akuratera muzejs

30.09.2016
Jāņa Akuratera muzejs

VNĪ īstenotā projekta ietvaros Jāņa Akuratera muzeja ēkai, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tika veikta jumta seguma nomaiņa ar jauniem betona dakstiņiem, pietuvinot jumta seguma izskatu vēsturiskā jumta izskatam, izveidots apmeklētājiem pielāgots muzeja ieejas mezgls, veikta interjera detaļu atjaunošana pēc oriģinālajiem paraugiem, t.sk., muzejā iebūvēto būvgaldniecības izstrādājumu restaurācija. Muzeja atjaunošanas un restaurācijas darbu laikā, ēkā ogļu apkures sistēma nomainīta uz gāzes apkures sistēmu, restaurēts un atjaunots kamīns un krāsnis, labiekārtota muzeja teritorija un veikta verandas un terases restaurācija.

Būvdarbi tika īstenoti Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” projekta „Jāņa Akuratera muzeja restaurācija” ietvaros, ko īstenoja VNĪ sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību. Projekta īstenotājs ir Memoriālo muzeju apvienība, kas nodrošināja projekta kultūras procesu vadību, savukārt VNĪ, kā projekta partneris, nodrošināja projekta administratīvo, finanšu un būvprocesa vadību.

Muzeja atjaunošanas un restaurācijas darbus pēc SIA „Arhitektes Ināras Caunītes birojs” izstrādātā būvprojekta veica SIA „Modus Būve”. Projekta kopējās izmaksas ir 250 000 eiro. EEZ līdzfinansējums ir 212 500 eiro, savukārt 37 500 eiro ir valsts budžeta līdzfinansējums.