previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ: noslēgušies pārbūves darbi Jelgavā vides pieejamības projekta ietvaros

21.03.2024
 title_alt_img

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes locekle Jeļena Gavrilova informē, ka noslēdzies vides pieejamības uzlabošanas projekts Pasta ielā 43, Jelgavā un objekts nodots ekspluatācija šī gada 20. martā. Projekts realizēts ar nolūku veicināt vides un informācijas pieejamību personām ar invaliditāti, radot labvēlīgākas iespējas sabiedrības integrācijai.

Projekta ietvaros tika veikta vides pieejamības uzlabošana Pasta ielā 43, Jelgavā esošajā ēkā, kurā darbojas vairākas valsts iestāžu struktūrvienības, tai skaitā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija. Projekta galvenās darbības ietvēra centrālās ieejas pārbūvi, diagonālā pacēlāja ierīkošanu, jaunu ieejas durvju uzstādīšanu un pirmā stāva sanitāro telpu pārbūvi, atbilstoši vides pieejamības prasībām.

Jeļena Gavrilova, VNĪ valdes locekle, uzsver: “Arī šāds, salīdzinoši neliels vides pieejamības uzlabošanas projekts, palīdz padarīt sabiedrību vienlīdzīgāku, rūpējoties par to, lai personām ar invaliditāti Jelgavas pilsētā būtu ērtāk pieejami valsts iestāžu sniegtie pakalpojumi un informācija. Kopumā VNĪ attīstības portfeļa ēku atjaunošanā un būvē cenšamies pēc iespējas iekļaut risinājumus, kuri palīdz personām ar invaliditāti izmantot ēkas pilnvērtīgāk pēc to nodošanas ekspluatācijā.”

Vides pieejamības projekts tika īstenots sadarbība ar SIA "Pillar contractor", ar kuru tika noslēgts projektē-būvē līgums. Kopējais līgumcenas apmērs sasniedza 161 322 eiro (bez PVN). Šis projekts iekļauts Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna (ANM) 3.1. reformu un investīciju virziena "Reģionālā politika" ietvaros, atbilstoši "Publisko pakalpojumu un nodarbinātības pieejamības veicināšanas pasākumi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem" pirmās kārtas "Valsts un pašvaldību ēku vides pieejamības nodrošināšanas pasākumos". Kopējais ANM finansējums sasniedza 154 892 eiro.

Par VNĪ
VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 427 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst  1075 ēkas 0,99 miljonu m2 platībā, kā arī zeme zem ēkām 575 ha platībā, un 3 336 zemes īpašumam ar kopējo platību 949 ha. VNĪ ir viens no 17 Latvijas uzņēmumiem, kas 2023.gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.