previous image button
next image button
close fullscreen container

 

Projekta mērķis ir atjaunot un saglabāt Rīgas pilsētai un visas Latvijas kultūrvidei būtisku valsts nozīmes arhitektūras pieminekli  – klasicisma arhitektūras paraugu. Vienlaikus tiks radīti kvalitatīvi apstākļi mākslas darbu uzglabāšanai un eksponēšanai.

Ir noslēgusies atjaunošanas būvdarbu pirmā kārta – atjaunots ēkas ārējais veidols, fasāde ir atguvusi savu vēsturisko krāsojumu, restaurēti logi un pagraba lūkas, izbūvēta pamatu hidroizolācija, pārbūvēti ārējie inženiertīkli, atjaunots fasādes apgaismojums. Atjaunošanas darbi veikti, rūpīgi sekojot Latvijas Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes norādēm par ēkas autentiskuma saglabāšanu. Otrajā kārtā plānos pārbūvēt ēkas iekštelpas atbilstoši Latvijas Nacionālā mākslas muzeja telpu lietojuma programmai.

Vizuāli sakoptā izstāžu zāles “Arsenāls” ēka tagad skaisti iekļaujas Vecrīgas panorāmā.

Ir iegūta atjaunota fasāde. Tas patiesi priecē. Šobrīd mani galvenokārt uztrauc tas, kā virzīsies “Arsenāla” tālākā rekonstrukcija otrās kārtas ietvaros, jo mūsu mērķis ir nonākt līdz atjaunotai un atbilstoši savai funkcijai darbotiesspējīgai izstāžu zālei. To gaida mākslinieki, to gaida sabiedrība. Ejot laukā no Covid-19 izraisītās pandēmijas krīzes, šim objektam paredzu dzīvotspējīgu nākotni kā lielākajai mākslas izstāžu zālei Rīgā. 

Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore

Projekta sagatavošana
Būvprojekta izstrāde
Būvdarbi
Nodots klientam
2018
2019
2020
2021
Projekta sagatavošana
2018
Būvprojekta izstrāde
2019
Būvdarbi
2020
Nodots klientam
2021

Izstāžu zāle "Arsenāls"