VNĪ: teritoriju Andrejostas ielā 17 pārdosim strikti ievērojot sabiedrības un valsts intereses

17.01.2019

Atbilstoši Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) nav pamata atteikt līdzšinējā zemes nomnieka SIA “IB Latvija” pieprasījumam atsavināt zemesgabalu Andrejostas ielā 17 (iepriekš Andrejostas iela 4a), informēja VNĪ juridiskās pārvaldes direktors Ojārs Valkers.

Atsavināšanas ierosinājums no nomnieka saņemts vēl 2017. gada janvārī. Atbilstoši likumam valstij piederošu zemesgabalu var pārdot tikai zemesgrāmatā ierakstītas būves īpašniekam, šajā gadījumā “IB nekustamo īpašumu pakalpojumi” un “Rīgas Brīvostas pārvalde”. Uzņēmums “Rīgas Brīvosta pārvalde” no atsavināšanas tiesībām atteicās.

“Tāpat atbilstoši likumam veicām citu valsts iestāžu aptauju par to, vai šī teritorija varētu būt nepieciešama valsts pārvaldes funkciju veikšanai. Neviena iestāde aicinājumam neatsaucās, līdz ar to VNĪ nav arī pamata saglabāt šo teritoriju valsts nekustamo īpašumu portfelī,” piebilda Valkers.

Viņš uzsvēra, ka pašlaik būtiskākais ir ievērot sabiedrības un valsts intereses, un pārdot minēto zemesgabalu par iespējami izdevīgāku cenu.

Pārdošanas cenu atbilstoši likumam nosaka saskaņā ar Latvijas Īpašumu vērtēšanas standartiem, turklāt likumā ir iestiprināts ierobežojums – pārdošanas cenai jābūt augstākai par kadastrālo vērtību. Zemes kadastrālā vērtība ir 1 112 935 eiro. 

“Lai iegūtu objektīvu vērtējumu un noteiktu īpašuma pārdošanas cenu, VNĪ uzaicināja četrus vērtētājus – “Latio”, “CBRE Baltics”, “Eiroeksperts” un “Colliers International” piedalīties cenu aptaujā. Tās rezultātā noslēdzām līgumu ar “CBRE Baltics” un “Eiroeksperts”, un saņēmām divus atšķirīgus nekustamā īpašuma vērtējumus – septiņi miljoni un 3,5 miljoni eiro,” teica Valkers.

Pēc eksperta paustā, ievērojot likumu un sabiedrības intereses, VNĪ ir piedāvājuši SIA “IB nekustamo īpašumu pakalpojumi” iegādāties zemesgabalu par septiņiem miljoniem eiro.

“Mēs apzināmies, ka “IB nekustamo īpašumu pakalpojumi” var izmantot savas tiesības un vērsties Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijā, lai apstrīdētu “CBRE Baltics” vērtējumu. Tālāk tā būs asociācijas kompetence šo sūdzību izvērtēt. VNĪ paļaujas uz profesionāļu godaprātu un atbilstoši likumam strādās ar atbildīgo organizāciju pieņemtajiem lēmumiem,” norādīja Ojārs Valkers.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus” aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

 

Papildu informācija medijiem:   

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”  

Korporatīvās komunikācijas daļa   

E-pasts: vni.lvkomunikacija