Latvijas un Baltkrievijas valdību pasākuma plāna ietvaros VNĪ uzsāk robežšķērsošanas vietu “Pāternieki" un "Silene" pārbūvi

07.06.2019

Latvijas un Baltkrievijas valdību pasākumu plāna ietvaros VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) uzsāk būvniecības darbus Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietās “Pāternieki” un “Silene”. Projekta rezultātā robežas kļūs modernākas, drošākas un ērtākas, samazinot robežas šķērsošanas laiku, informē VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

“Šobrīd abu robežšķērsošanas vietu neitrālajā zonā (starpzonā starp Latvijas un Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām) paredzēts izveidot vienotu satiksmes organizācijas risinājumu kā visa veida transportlīdzekļiem, tā arī gājējiem un velosipēdistiem. Lai padarītu efektīvāku robežpunktu darbu, tiks modernizēta perimetra apsardzes sistēma, video novērošanas sistēma, elektroniskie satiksmes organizācijas informatīvie paneļi un transportlīdzekļu piespiedu apstādināšanas iekārtas. Šie uzlabojumi palielinās Eiropas robežas ekonomisko aizsardzību - tā būs drošāka, modernāka un ērtāka gan darbiniekiem, gan klientiem,“ norāda VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Kopumā robežšķērsošanas vietu "Pāternieki – Grigorovščina" un "Urbani – Silene" pārbūvē Latvijas un Baltkrievijas pusēs tuvāko gadu laikā plānots ieguldīt aptuveni 8 miljonus eiro, no kuriem 2 miljoni eiro tiek piesaistīti Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. 

Jau ziņots, ka Ministru kabinets 2018. gadā apstiprinājis Latvijas un Baltkrievijas Republikas valdības pasākumu plānu, kas ietver sadarbību vairākos virzienos, tai skaitā robežšķērsošanas vietu "Urbāni – Silene" un "Pāternieki – Grigorovščina", kā arī autoceļu un satiksmes uzlabošanu saistībā ar 2021. gadā Minskā un Rīgā notiekošo Pasaules čempionātu hokejā.

Latvijas un Eiropas Savienības (ES) drošībai nozīmīgu objektu uzturēšana un robežu attīstīšana ir viens no VNĪ darbības virzieniem. VNĪ iecerēs ir vēl vairāki ar valsts drošību saistīti projekti ar mērķi nodrošināt labāku ES robežas ekonomisko aizsardzību.

Kopumā valsts veic būtiskus ieguldījumus valsts drošības infrastruktūrā - piecos ar robežu šķērsošanu saistītos objektos. Vērienīgi darbi ar Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta finansējumu šobrīd notiek arī noslogotākās robežšķērsošanas vietas (RŠV) “Terehova” attīstībā. Visus šos projektus plānots pabeigt līdz 2022. gada nogalei.

VNĪ šobrīd īsteno 33 nozīmīgus attīstības projektus aptuveni 154 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamo īpašumu adresēm ar 1200 ēkām 1,1 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija. 

Papildu informācija medijiem:
VAS “Valsts nekustamie īpašumi”
Korporatīvās komunikācijas daļa
E-pasts: vni.lvkomunikacija