previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ un RD aicina būvniekus pieteikties iepirkumam Strēlnieku laukuma seguma atjaunošanai līdz Strēlnieku piemineklim

14.01.2021
 title_alt_img

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un Rīgas pilsētas pašvaldība aicina būvuzņēmējus pieteikties iepirkumam, lai uzsāktu seguma atjaunošanu Strēlnieku laukumā 3, Rīgā, kas atrodas līdzās topošajam Okupācijas muzeja kompleksam un memoriālam līdz Latviešu strēlnieku piemineklim, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Daļa Strēlnieku laukuma pieder valstij, daļa pašvaldībai. VNĪ un Rīgas domes panāktā vienošanās paredz kopā renovēt pusi laukuma. Saskaņā ar iepirkumu Strēlnieku laukuma daļai līdz piemineklim tiks veikti labiekārtojuma darbi, t.sk. bruģa un lietus ūdens kanalizācijas sistēmas atjaunošana esošajai, bet otru pusi pašvaldība sola sakārtot pati tuvāko gadu laikā.

“Lai radītu iedzīvotājiem pievilcīgu un sakārtotu vidi, valstij svarīgi sadarboties ar pašvaldību. Līdz ar Okupācijas muzeja kompleksa atjaunošanu VNĪ uzņēmies iniciatīvu organizēt seguma atjaunošanu topošajam kompleksam līdzās esošajai Rīgas pašvaldības teritorijai, kas ir viens no pirmajiem piemēriem, kur valsts un pašvaldība sadarbojas kopējam mērķim. Paralēli sadarbojamies ar pilsētu arī Dailes teātra priekšlaukuma atjaunošanas projektā. Domāju, nākotnē šādas sadarbības turpināsim un veidosim jaunas sinerģijas formas,” norāda R. Griškevičs.

Strēlnieku laukuma daļu līdz Latviešu strēlnieku piemineklim plānots atjaunot līdz rudenim, taču Rīgas pašvaldības uzdevumā vēl paliek otras laukuma daļas atjaunošana Rīgas Tehniskās universitātes pusē.

“Novērtējam kopīgo iniciatīvu sakārtotas pilsētvides radīšanā Vecrīgas sirdī. Strēlnieku laukuma otras puses sakārtošanu Rīgas pašvaldība īstenos tuvāko gadu gaitā – šogad plānots izsludināt metu konkursu. Pie labvēlīgiem ārējiem un finansiāliem apstākļiem 2022. gada vasaras sezonā arī otrai Strēlnieku laukuma pusei varētu uzsākt būvniecību, pabeigt 2023. gadā,” atklāj Rīgas Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone.

Būvuzņēmēji tiek aicināti pieteikties dalībai iepirkumā līdz 29. janvārim šeit: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/50075.

Noslēgumam tuvojas arī vērienīgie Okupācijas muzeja kompleksa būvniecības darbi. Šobrīd pilnā sparā norit Okupācijas muzeja pārbūve iekštelpās un fasādes apdare jaunajā “Nākotnes nama” daļā un teritorijas labiekārtojums – segums muzeja un memoriāla atrašanās zonā. Līdz ar vērienīgā kompleksa pabeigšanu, Okupācijas muzejs iegūs mūsdienīgas ekspozīciju telpas, kas ļaus akcentēt okupācijas periodu Latvijas vēsturē, represētie un viņu piederīgie – vietu okupācijas režīmā cietušo piemiņai, Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi – atjaunotu un sakārtotu teritoriju pilsētas centrā. Topošā nama priekšpagalmā uz Daugavas pusi pēc kompleksa darbu pabeigšanas paredzēti bērzu stādījumi, atspoguļot ideju par bērzu birzi, kas raksturo latvisko ainavu, kā arī īpašs apgaismojums.

Fināla stadijā atrodas arī vides objekta – padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla izbūve. Memoriāls 10 metru augstumā un 18 metru platumā ir kā simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un mūsu tautas traģēdiju. Šobrīd pabeigti objekta betonēšanas un krāsošanas darbi un notiek pēdējais darbu posms – māksliniecisko elementu un granīta apdares materiālu montāža, ko veic memoriāla idejas autori SIA “Taktila”. Pēc darbu pabeigšanas objekts būs aprīkots ar speciālām audiovizuālām iekārtām, kas veidos skaņas, vibrācijas un gaismas efektus.

Atjaunoto Okupācijas muzeju un piemiņas memoriālu “Vēstures taktīla” plānots nodot ekspluatācijā 2021. gada pavasarī, ja darbu izpildes procesā izmaiņas neradīsies COVID-19 pandēmijas un tās radīto ierobežojumu dēļ.

Pērn VNĪ vadībā pandēmijas apstākļos pabeigti 17 valstiski nozīmīgi attīstības projekti ar kopējo budžetu 29,5 miljoni eiro. Šobrīd uzņēmums īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1400 ēkām 1,1 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. VNĪ Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augsto zelta godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.