previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ: prokuratūru centralizācijas gaitā divām prokuratūras iestādēm tagad moderna mājvieta Kalnciema ielā

21.01.2019
 title_alt_img

Prokuratūras darbiniekus pirmajā darba dienā atjaunotajā ēkā Pārdaugavas sirdī – Āgenskalnā sveica finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kā arī VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola: “Man ir liels gods būt klāt nu jau pie otrā pasākuma, kas ļaus uzlabot prokuratūras darba apstākļus. Esam sakārtojuši vienu ēku prokuratūras vajadzībām Kalnciema ielā, otra Aspazijas bulvārī 7 vēl top – pērn būvniekam nodevām šī vēsturiskā nama atslēgas, lai veikta pārbūves darbus. Apkartēja vide ļoti ietekmē cilvēkus, tāpēc man ir prieks, ka mēs veidojam vidi, kur nebūs zemi griesti un varēs izstiepties ne tikai ķermenis, bet arī prāts un gars. Tās ļoti motivēs prokuratūras darbiniekus. Valsts pārvaldei ir jārēķinās, ka ja mēs gribām noturēt labus darbiniekus, tad ar atalgojumu vien nepietiks, darba videi arī ir liela nozīme.”

 

 Pielāgojot ēku Kalnciema ielā 14 divu prokuratūras iestāžu vajadzībām, esam padarījuši ēku energoefektīvāku un raduši arī saimniecisku ieguvumu - samazinot nākotnes izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem. Šis ir vēl viens solis pretim labākai un efektīvākai valsts nekustamo īpašumu pārvaldībai. Tas iezīmē nākotnes Latvijas valsts pārvaldes tendenci – valsts iestāžu optimizāciju. Esam droši, ka jaunā mājvieta kalpos efektīvam un saliedētam ikdienas darbam,” gandarījumu pauž VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Pielāgojot ēku prokuratūras vajadzībām veikta nama pārbūve, tai skaitā pārsegumu pastiprināšana un nomaiņa, jumta nomaiņa un siltināšana, ārsienu siltināšana, kā arī fasādes atjaunošana. Tāpat notika iekštelpu pārplānošana, iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūve un remonts, kā arī energoefektivitātes paaugstināšana ēkā un teritorijas labiekārtošana. Darbiniekiem tagad ir pieejamas moderni kabineti un plašas koplietošanas telpas – sapulču zāle, pārrunu telpa, kā arī atpūtas zona un mājīga virtuve bēniņos, liels pagalms un autostāvvietas. Ēka aprīkota ar nepieciešamajiem drošības risinājumiem.

Savukārt ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, uzrunājot darbiniekus uzsvēra: “Esam pateicīgi visiem, gan valdībai, gan VNĪ, kuri deva lielu ieguldījumu, lai mēs varētu nokļūt jaunās, modernās un labi aprīkotās telpās.”

LR Prokuratūras jaunā mājvieta atrodas apbūves aizsardzības teritorijā “Āgenskalns”. Ēka celta 1927. gadā. Ēkas atjaunošanas darbus VNĪ vadībā veica “SIA Modus būve”, būvuzraugs - SIA “Fabrum”.

Pielāgotā ēka Kalnciema ielā ir daļa no VNĪ  īstenotā vērienīgā prokuratūru centralizācijas projekta. Uzsākta arī  vēsturiskās ēkas Rīgas centrā Aspazijas bulvārī 7 pārbūve. Plānots, ka 2021. gadā tur darbu vienuviet uzsāks 10 Latvijas Republikas prokuratūras iestādes, kas pašlaik atrodas piecās dažādās vietās Rīgā - Dzirnavu ielā 113, Elizabetes ielā 2, Kr. Valdemāra ielā 17A, Stabu ielā 89 un Kalpaka bulvārī 6.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Foto no pasākuma: šeit

 

 

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”

Korporatīvās komunikācijas daļa

E-pasts: komunikacija@vni.lv 

Tālrunis: 20235301