previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ: pabeigti KNAB mājvietas atjaunošanas darbi Rīgā, Citadeles ielā 1

07.12.2021
 title_alt_img

VAS ‘’Valsts nekustamie īpašumi’’ (VNĪ) vadībā pabeigta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājvietas Rīgā, Citadeles ielā 1 fasādes atjaunošana, galvenās ieejas mezgla paplašināšana, daļēja iekštelpu modificēšana darbinieku vajadzībām, lietus ūdens novadīšanas pārbūve un fasādes apgaismojuma ierīkošana ar ietves seguma nomaiņu. Tas ir loģisks turpinājums VNĪ 2018. gadā veiktajiem darbiem, pielāgojot ēku Latvijai stratēģiski nozīmīgās institūcijas pienākumu veikšanai un nodrošinot tās ilgāku un efektīvāku ekspluatāciju,” informē VNĪ nī attīstības pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis – Pigits.

Fasādes atjaunošanas darbus veica SIA “Labā māja Latvija”. Daļai darbu izpildes piesaistīts piegādātājs ar industriālās drošības sertifikātu un atbilstošu personālu, AS “UPB”. Projektētājs – SIA “Citrus Solutions”, arhitekte Ilze Didrihsone. Kopumā darbu veikšanā ieguldīti nepilni 700 tūkstoši eiro, kas tiek segti no VNĪ kapitālieguldījumiem. Līdz ar nama ārējās fasādes sakārtošanu pilnībā atjaunots ēkas ārējais veidols un ierīkots perimetra apgaismojums, priecējot ēkā strādājošos, Rīgas pilsētas iedzīvotājus un viesus.

Ēka Citadeles ielā 1, Rīgā kļuva par KNAB mājvietu 2018. gada pavasarī pēc VNĪ vadībā veiktās ēkas pārbūves. KNAB ieguva aptuveni par trešdaļu plašākas, organizācijas specifiskajām vajadzībām pielāgotas telpas (2503 kvadrātmetru vietā 3756) ar ievērojami plašākām un ērtākām pārrunu telpām. Tas bija viens no organizatoriski sarežģītākajiem VNĪ īstenotajiem telpu pielāgošanas projektiem, jo bija jāizpilda paaugstinātas drošības prasības. Iepriekšējo būvdarbu gaitā tika veikta pilnīga jumta seguma nomaiņa, ēkas inženierkomunikāciju tīklu pārbūve, mūsdienīga energoefektīva apgaismojuma un stiklotās iekšpagalma fasādes ierīkošana, telpu pārplānošana atbilstoši biroja vajadzībām, nesošo konstrukciju pastiprināšana atbilstoši plānojumam, kā arī apdares un citi darbi. Biroja telpu pielāgošana KNAB vajadzībām Rīgas vēsturiskā centra teritorijā izvietotajā 1875. gadā celtajā ēkā notika laika posmā no 2015. – 2018. gadam. Nama pārbūvē veikti ieguldījumi 2,42 miljoni eiro apmērā, kas tika segti no VNĪ finanšu līdzekļiem, atgūstot tos ilgtermiņā nomas maksas veidā. Iepriekš ēka bijusi mājvieta VID Rīgas muitas reģionālajai iestādei.

Šogad VNĪ vadībā jau atjaunotas fasādes sešām kultūrvēsturiskajām ēkām valsts pārvaldes vajadzībām – 2021. gada pavasarī pieņemta ekspluatācijā Ekonomikas ministrijas ēkas fasādes un jumta atjaunošana, maijā atjaunots bijušais muitas nams – Iekšējās drošības biroja mājvieta K. Valdemāra 1 pie Vanšu tilta, nupat kā atjaunota Veselības ministrija, kā arī īsi pirms Latvijas Republikas proklamēšanas dienas – 18. novembra pabeigta “Saktas” mājas atjaunošana Brīvības bulvārī 32, Rīgā un nama K. Valdemāra 26 atjaunošana, kur atrodas Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde – Rīgas 2. nodaļa.

Pandēmijas apstākļos, ievērojot piesardzības un drošības prasības, VNĪ vadībā turpinās darbs pie 54 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu vairāk nekā 193 miljoni eiro. VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 400 ēku un būvju nekustamajiem īpašumiem ar  1100 ēkām 1,02 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 3600 zemes īpašumu 9,6 miljonu kvadrātmetru platībā. Kapitālsabiedrība ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. VNĪ dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.