previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ nodos atslēgu Rīgas pils Kastelas daļas pārbūves uzsākšanai AS “LNK Industries”

01.10.2020

Rīgas pils Kastelas atjaunošanas I kārtā paredzēts veikt konstrukciju un pamatu pastiprināšanu, inženieriekārtu izbūvi, jumta pārbūves darbus, pārsegumu izņemšanas kapelas telpās, kā arī telpu attīrīšanu no mikoloģiskā piesārņojuma un mitruma. Būvdarbu II kārtā tiks veikta fasādes atjaunošana un iekštelpu restaurācija un to pielāgošana muzeja vajadzībām. Kopējā Rīgas pils Kastelas būvprojekta platība ir 11,9 tūkstoši kvadrātmetru, no kuriem pašlaik tiks atjaunoti 6,7 tūkstoši kvadrātmetri, no kuriem 4,4 tūkstoši tiks nodoti ekspluatācijā. Pārējie 5,2 tūkstoši kvadrātmetru I un II kārtā netiek atjaunoti – to paredzēts īstenot nākamajās pils atjaunošanas kārtās. Rīgas pils kastelas atjaunošana tiks veikta pēc PS „Rīgas pils kastelas projekts” izstrādātā būvprojekta arhitekta Reiņa Liepiņa vadībā.

Simboliskajā atslēgu nodošanā piedalīsies VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs un AS “LNK Industries” valdes loceklis Kaspars Ratkevičs. Mediji aicināti iemūžināt simbolisko mirkli un iegūt pasūtītāja un būvuzņēmēja komentārus, piesakoties uz e-pastu: komunikacija@vni.lv vai zvanot pa tālruni 22076439.

Kamēr pilī notiks būvdarbi, sabiedrībai ir iespēja video 3D tūrē izstaigāt būtiskākās topošās atjaunotās pils daļas: https://www.youtube.com/watch?v=KNWXqjjl7uI&feature=youtu.be.

Lai saglabātu Latvijas kultūras un vēstures mantojumu, sadarbojoties ar restaurācijas ekspertiem no Venēcijas un Čehijas, VNĪ pēdējos gados ir veikuši vērienīgus izpētes darbus. Tas samazina riskus par neparedzētu darbu rašanos, nodrošinot to, ka katrs atradums nekavēs būvniecības gaitu. Kastela ir vecākā Rīgas pils daļa, tā atrodas tiešā saistībā ar Rīgas pils priekšpili un austrumu piebūvi, kur izvietotas Latvijas Valsts prezidenta un Valsts prezidenta kancelejas darba telpas.

VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām 1,1 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.