previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ nodod organizācijai “Iespējamā misija” bezatlīdzības lietošanā telpas Kaļķu ielā 11A

06.10.2020
 title_alt_img

Telpas 148,9 m2 kopplatībā paredzēts izmantot, lai sekmētu organizācijas “Iespējamā misija” darbību un mērķu sasniegšanu, nodrošinot kandidātu piesaisti un atlasi jaunajai, darba vidē balstītai skolotāju izglītības programmai. Telpu vērtība noteikta 17 565,67 eiro apmērā.

“Paldies par telpu piešķiršanu brīdī, kad tas bija ļoti nepieciešams. Telpu lokācija un strukturālais izvietojums atvieglos “Iespējamās misijas” darbu un palīdzēs sasniegt izvirzītos mērķus. Telpu sadalījums ir strukturāli labi piemērots gan individuālajam, gan sapulču un komandas darbam. “Iespējamā misija” novērtē organizatorisko un savlaicīgo sadarbību, kā arī ir gatava to turpināt nākotnē,” norāda “Iespējamās misijas” direktors Kārlis Kravis.

Īpašums atrodas izdevīgā vietā – Vecrīgā pie Līvu laukuma. Telpām Kaļķu ielā 11A ir ērta piekļuve un lifts, kas nodrošina piekļuvi arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Daļu ēkas telpu jau šobrīd nomā Valsts akadēmiskais koris “Latvija”. Ēkas fasāde raksturo 19.gs beigu un 20.gs. sākuma sabiedrisko ēku arhitektonisko tēlu Rīgas pilsētā. Pērn VNĪ namam veicis fasādes atjaunošanas darbus pēc arhitekta Ērika Cērpiņa izstrādātās krāsu pases un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes norādēm. Objekts iekļauts UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā.

Tuvākajās nedēļās tiks parakstīts līgums, kam sekojoši “Iespējamā misija” organizēs ievākšanos jaunajās telpās. Nodibinājums par saviem līdzekļiem segs telpu apsaimniekošanas, komunālo pakalpojumu, nekustamā īpašuma nodokļa, apdrošināšanas un koplietošanas telpu uzturēšanas izdevumus. Izvērtējot nepieciešamību, nodibinājums arī drīkstēs veikt telpu kosmētisko remontu.

Īpašums nodots nodibinājumam “Iespējamā misija”, pamatojoties uz Ministra kabineta 2020. gada 29. septembra rīkojumu (nr.557), kas ir pieejams šeit: https://www.vestnesis.lv/op/2020/190.18. Organizācija līdz šim brīdim atradās Kaļķu ielā 26​, kur organizāciju ar biroja telpām atbalstīja ilggadējs atbalstītājs un viens no “Iespējamās misijas” dibinātājiem “Swedbank”. Straujas izaugsmes un komandas paplašināšanās rezultātā, organiski radās nepieciešamība pēc jaunām, ​plašākām darba telpām. 

 “Iespējamā misija” ir kustība, kas strādā, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību katram bērnam Latvijā, radot nepieciešamās pārmaiņas klasēs, skolās un sabiedrībā. Nodibinājuma vīzija paredz, ka Latvijā izglītība ir nostiprinājusies kā viena no pamatvērtībām. Sabiedrība saprot tās nozīmi un ir gatava mācīties visa mūža garumā. Sabiedrībā ir skaidrs viedoklis, ka kvalitatīvas izglītības sistēmas obligāts priekšnoteikums ir kvalitatīvas izglītības pieejamība. Iespējamās misijas” komandā šobrīd strādā ​vairāk kā 15 pastāvīgi darbinieki, tomēr kopējais iesaistīto cilvēku skaits ir daudz lielāks.

Kopumā VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Šogad pabeigta nama Aspazijas bulvārī 7 pielāgošana prokuratūras vajadzībām, energoefektivitātes projekti Valsts prezidenta rezidencē Jūrmalā, Latvijas Nacionālā arhīva ēkā Daugavpilī, kā arī fasāžu atjaunošanas darbi, logu atjaunošana un ieejas portāla restaurācija Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā Palasta ielā 2, Rīgā. Lielākie VNĪ būvniecības stadijā esošie attīstības projekti šobrīd ir Latvijas Okupācijas muzeja un jaunās piebūves „Nākotnes nams” būvniecība, Jaunā Rīgas teātra vēsturiskās ēkas atjaunošana Lāčplēša ielā 25, Rīgā, fasādes atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana Dailes teātra ēkai Brīvības ielā 75, Rīgā, kā arī infrastruktūras sakārtošana robežšķērsošanas vietās “Terehova”, “Pāternieki” un “Silene”.

VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām 1,1 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi, kā arī iekļauts VID „Baltā saraksta” zelta līmenī. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.