previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ: Latviešu strēlnieku laukuma atjaunošanas darbu pirmais posms tuvojas noslēgumam – atjaunotā daļa atvērta sabiedrībai

16.05.2022
Latviešu Strēlnieku laukums

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) informē, ka Latviešu strēlnieku laukuma – Rīgas valstspilsētas pašvaldības teritorijas – atjaunošanas darbu ietvaros pirmais no trīs atjaunošanas darbu posmiem tuvojas noslēgumam. Laukums ar atjaunotu segumu kopš 13. maija pieejams sabiedrībai, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs R. Griškevičs.

Latviešu strēlnieku laukuma Rīgas pašvaldībai piederošās daļas atjaunošanas būvdarbus VNĪ uzsāka 2021. gada novembrī. Līdz ar būvniecības žoga demontāžu un laukuma atvēršanu iedzīvotājiem lielākajā teritorijas daļā pabeigta cietā seguma nesošās kārtas atjaunošana, 90% veco betona plākšņu nomaiņa, uzstādītas jaunas granīta apmales un atjaunots vēsturiskais zviedru bruģis.

Latviešu strēlnieku laukuma atjaunošanas darbi plānoti trīs posmos – lai pirmo posmu pilnībā noslēgtu, līdz vasaras beigām tiks uzstādīti šobrīd vēl nožogojumā esošie apgaismes stabi. VNĪ vadībā darbu pirmo posmu veic SIA “Kvinta BCL”. Otrajā posmā, par kura veikšanu tuvākajās nedēļās tiks izsludināts iepirkums, plānota Rīgas pašvaldībai piederošās teritorijas segumu atjaunošana un apgaismošana Daugavas pusē, savukārt trešo posmu – laukuma daļas atjaunošanu Rīgas Tehniskās universitātes pusē – pašvaldība plāno veikt pati.

Latviešu strēlnieku laukuma teritorija daļēji pieder gan valstij, gan pašvaldībai. 2021. gadā VNĪ noslēdza Okupācijas muzeja kompleksa atjaunošanu, pārbūvējot muzeja ēku un izveidojot piebūvi – Nākotnes namu, kā arī uzstādot memoriālu padomju okupācijas upuru piemiņai. Darbu ietvaros VNĪ atjaunoja valsts pārvaldībā esošo teritoriju apkārt muzejam un piemiņas memoriālam, pēc kā VNĪ uzņēmās iniciatīvu organizēt seguma atjaunošanu līdzās esošās Rīgas valstspilsētas pašvaldības teritorijā.

Kopējās izmaksas Strēlnieku laukuma sakārtošanai ir aptuveni 600 tūkstoši eiro, kas tiek segtas galvenokārt no Eiropas struktūrfondu (ERAF) līdzekļiem (85%), Rīgas domes (12%) un valsts (3%) dotācijas. Laukuma atjaunošana ir viens no pirmajiem piemēriem, kur valsts un pašvaldība sadarbojas kopējam mērķim. Sadarbība starp VNĪ un Rīgas pašvaldību jau tiek īstenota Dailes teātra skvēra atjaunošanā un labiekārtošanā.

VNĪ vadībā šobrīd turpinās darbs pie 46 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu vairāk nekā 230 miljoni eiro. Kapitālsabiedrība nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 365 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst 1100 ēkas 0,95 milj. kvadrātmetru platībā, kā arī zeme zem ēkām 602 ha platībā un 3 536 zemes īpašumiem ar kopējo platību 903 ha. VNĪ ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.