previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ izsludina pieteikšanos divām nekustamā īpašuma izsolēm Rīgā – Tērbatas ielā 76 un Gaileņu ielā 7

08.02.2024
 title_alt_img

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludina pieteikšanos divām nekustamā īpašuma izsolēm Rīgā. Pirmajā izsolē tiek piedāvāts nekustamais īpašums, kas atrodas Tērbatas ielā 76, savukārt otrais nekustamais īpašums atrodas Gaileņu ielā 7. Abas izsoles norisināsies no 2024. gada 13. februāra līdz 2024.gada 14. martam, un interesenti izsolei un objektu apskatei var pieteikties  līdz 2024 gada 4. martam.

"Nekustamais īpašums Tērbatas ielā 76 piedāvā unikālu iespēju iegūt daudzveidīgu īpašumu Rīgas centrā. Ar plašajām iespējām un labvēlīgu atrašanās vietu, tas ir ideāls gan biznesa, gan investīciju mērķiem. Savukārt īpašums Gaileņu ielā 7 ir ar lielu potenciālu. Tā atrašanās vieta un infrastruktūras tuvums nodrošina daudzveidīgas iespējas gan komerciālai darbībai, gan dzīvojamo platību attīstīšanai. " norāda VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Izsoles objekts Tērbatas ielā 76 sastāv no zemes gabala ar kopējo platību 1 118 m2, uz kura izvietota apbūve, ietverot veikalu - divstāvu ēka ar kopējo platību 260,7 m2, kurā atrodas tirdzniecības telpas, kabineti un sanitārie mezgli; noliktavu - trīsstāvīga ēka ar kopējo platību 685,5 m2, kas piedāvā plašas iespējas gan uzglabāšanai, gan ražošanai; administratīvās ēkas - divas ēkas ar kopējo platību 739 m2, kurās izvietoti biroju telpas, kabineti un sanitārie mezgli un laukumu ar cieto segumu ar kopējo platību 327,7 m2, kas sniedz papildu iespējas uzņēmējdarbības attīstībai vai klientu apkalpošanai.

Objekts atrodas Rīgas pilsētas centrā ar labi attīstītu infrastruktūru. Ņemot vērā apkārtējo teritoriju un tās pieejamību, kā arī transporta un sabiedriskā transporta nodrošinājumu, šis nekustamais īpašums ir lielisks ieguldījums uzņēmējdarbības attīstībā.

Sākotnējā izsoles cena ir noteikta 580 000 eiro apmērā ar 5000 eiro soli. Plašāka informācija par izsoli un objektu būs pieejama izsoles oficiālajā interneta vietnē izsoles.ta.gov.lv

Savukārt Rīgas pilsētā, Jaunciemā, Gaileņu ielā 7 tiek izsolīts nekustamā īpašuma objekts ar zemes gabala kopplatību 2 839 kvadrātmetri un uz tā esošo apbūvi, kurā savulaik atradusies Rīgas 3. arodskola un dienesta viesnīca.

Nekustamais īpašums atrodas Jaunciemā, pie Gaileņu ielas un Jaunciema 2. līnijas krustojuma. Šīs teritorijas tuvumā atrodas dzīvojamās ēkas un bērnudārzs, nodrošinot patīkamu un dzīvotspējīgu vidi. Piekļuve īpašumam ir iespējama gan no Gaileņu ielas, gan Jaunciema 2. līnijas, un apkārtējā infrastruktūra ir labi attīstīta.

Taisnstūrveida zemes gabals ir līdzens, daļēji apjozts ar metāla žogu un uz tā esošā apbūve ir aprīkota ar visiem svarīgākajiem centralizētajiem inženiertīkliem, nodrošinot elektroapgādi, centrālapkuri, ūdensapgādi un kanalizāciju.

Šajā nekustamajā īpašumā atrodas trīs atsevišķas ēkas. Katrai no šīm ēkām ir savas īpatnības un izmantošanas iespējas, no kuriem atkarīgs potenciālais ieguvums jaunajam īpašniekam.

Sākotnējā izsoles cena ir noteikta 350 000 eiro apmērā ar 5000 eiro soli. Plašāka informācija par izsoli un objektu būs pieejama izsoles oficiālajā interneta vietnē izsoles.ta.gov.lv

Plašāka galerija pieejama šeit.

Atbilstoši uzņēmuma stratēģijai, VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešamas valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem. Pamatkapitālā esošie īpašumi, kas rada zaudējumus kapitālsabiedrībai un kurus nav iespēja iznomāt komercnomniekiem, tiek virzīti atsavināšanai, tādejādi dodot tiem iespēju iegūt jaunu pielietojumu.

VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 419 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst  1049 ēkas 0,98 miljonu m2 platībā, kā arī zeme zem ēkām 585 ha platībā, un 3 385 zemes īpašumam ar kopējo platību 937 ha. VNĪ ir viens no 17 Latvijas uzņēmumiem, kas 2023.gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.