previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ iepirkumā centralizētā prokuratūras nama Aspazijas bulvārī 7 apsaimniekošanai pieteikušies 9 pretendenti

26.06.2020
Prokuratūras nams

Piedāvājumus ēkas apsaimniekošanai iesnieguši uzņēmēji – SIA "Augstceltne", SIA "Cander Serviss", SIA "Caverion Latvija", SIA "CHS", SIA "Industry Service Partner", SIA "Lafivents Serviss", SIA "MESAKO", SIA "Moduls Engineering" un SIA "TERMEX". Par iepirkuma uzvarētāju un līguma summu varēs runāt tikai pēc piedāvājumu izvērtēšanas.

Šoruden uz centralizēto prokuratūras namu pārcelšanos varēs uzsākt desmit Latvijas Republikas prokuratūras struktūrvienības, kas līdz šim atradušās 5 dažādās Rīgas vietās ar kopumā ap 230 darbiniekiem. “Izmantojot BIM tehnoloģijas, paaugstinājām būvprojekta kvalitāti, savlaicīgi identificējot vairāk nekā 200 problēmvietas, kas ļāva īstenot būvdarbus bez pārtraukumiem, būvdarbu gaitā laikus novēršot nepilnības, kas valstij izmaksātu vismaz 140 000 eiro. Šobrīd, aktualizējot modeļus atbilstoši būvprojekta izmaiņām un informācijai no būvlaukuma, izstrādājam digitālo dvīni ar vērtīgu informāciju par ēku un tās sistēmām, kas palīdzēs nodrošināt efektīvāku būves pārvaldīšanu un apsaimniekošanu. Pateicoties konstruktīvai sadarbībai ar būvnieku SIA “Abora” un BIM tehnoloģiju izmantošanai, ēku plānots nodot ekspluatācijā un lietošanā darbiniekiem vairākus mēnešus pirms termiņa. Kopumā atjaunotā būve ir labs paraugs efektīvai pārvaldīšanai, iestāžu centralizācijai un līdzekļu taupīšanai ilgtermiņā,” atklāj R. Griškevičs 

Atbilstoši iepirkumam piegādātāja uzdevums būs nodrošināt visu inženierkomunikāciju, tai skaitā vadības automatizācijas, elektroapgādes, ventilācijas, klimata, siltumapgādes  un ugunsdrošības sistēmu un citu iekārtu apkalpošanu, nodrošinot to nepārtrauktu darbību un atrašanos ekspluatācijas kārtībā.

"Ir liels gandarījums par lielo darbu, kas ieguldīts ēkas Aspazijas bulvārī 7 renovācijā. No pamestas, nolaistas ēkas tā ir pārvērsta moderni iekārtotā, funkcionālā ēkā, tajā pat laikā saglabājot ēkas vēsturisko izskatu. Ēkas nodošana ekspluatācijā dos iespēju 230 prokuroriem un prokuratūras personālam, kuri šobrīd strādā piecās dažādās ēkās, veikt savus darba pienākumus vienā ēkā, tādejādi ekonomējot budžeta līdzekļus. Liela nozīme, protams, ir tam apstāklim, ka daudzi prokurori beidzot varēs strādāt labiekārtotos kabinetos, atšķirībā no tiem darba apstākļiem, kādi tiem ir šobrīd - sliktā stāvoklī esošajā ēkā Dzirnavu ielā 113. Milzīga pateicība gan VNĪ, gan celtniekiem par paveikto darbu, " norāda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

VNĪ šobrīd strādā pie 118 infrastruktūras attīstības projektiem un 25 jaunām idejām. Lielākie objekti, kuros šobrīd aktīvi būvdarbi ir centralizētajā prokuratūras ēkā Aspazijas bulvārī 7, Rīgā, Okupācijas muzeja pārbūve un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla izveide Strēlnieku laukumā, izstāžu zāles “Arsenāls” fasādes atjaunošana, Dailes teātra ēkas fasādes atjaunošana un energoefektivitātes veicināšana, Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas robežšķērošanas vietās “Terehova”, “Pāternieki” un “Silene”, kā arī citviet Rīgā un Latvijā. Tāpat VNĪ turpina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu.

VNĪ pērn Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi, kā arī iekļauts VID „Baltā saraksta” zelta līmenī. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.