previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ atklāj pieteikšanos trīs ēku izsolēm Rīgas vēsturiskajā centrā

31.07.2023
 title_alt_img

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) rīko izsoli arhitekta Johana Daniela Felsko personīgajam namam Elizabetes ielā 49, kā arī nekustamajam īpašumam ar lielisku komerciālās darbības potenciālu Martas ielā 5. Ēkai Kalēju ielā 50, Rīgā tiek rīkota atkārtota izsole, ziņo VNĪ valdes loceklis Andris Vārna. Nekustamo īpašumu apskatei var pieteikties zvanot uz sludinājumā norādīto tālruni.

 “Šobrīd izsolē ir iespējams iegādāties būvi ar augstu vēsturiskā mantojuma statusu Elizabetes ielā 49, kas būtu vienlīdz interesants ieguldījums gan komerciāliem investoriem, gan dzīvojamo projektu attīstītājiem Rīgas pilsētas centrā. Izsolēs pieejamajos nekustamajos īpašumos iespējams veidot arīdzan ienesīgus komerciālos projektus. Kā piemēru šādam attīstības virzienam piedāvājam īpašumu Martas ielā 5, kā arī ēku Kalēju ielā 50,” informē Andis Vārna.

Nekustamais īpašums Elizabetes ielā 49 atrodas UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” teritorijā. Šī vēsturiskā īpašuma būvniecība uzsākta 1870. – 1880. gadā, un īpašums ticis būvēts kā arhitekta Johana Daniela Felsko personīgais nams. Ēka veidota koka konstrukcijās, bet fasādes apmestas, arhitektoniskās detaļas veidojot neorenesanses formu valodā.

Nekustamais īpašums sastāv no zemes gabala ar 1135 kvadrātmetru kopējo platību,  administratīvās ēkas ar kopējo platību 936,6 kvadrātmetri un laukuma ar oļu segumu ar kopējo platību 612,26 kvadrātmetri. Ēka atrodas jauktas centra apbūves teritorijā, un izdevīgā atrašanās vieta piedāvā plašas iespējas tālākai komerciālai attīstībai vai investīcijām dzīvojamās platības attīstībā.

Nekustamā īpašuma Elizabetes ielā 49 izsole notiks no 2023.gada 8.augusta līdz 2023.gada 7.septembrim, un investoriem būs iespēja pieteikties līdz 20. augustam. Sākotnējā izsoles cena ir noteikta 1040000 eiro apmērā 5000 eiro soli.

Rīgas pilsētas centra rajona zemas transporta un gājēju kustības zonā, Martas ielā 5, starp Martas, Stabu, Tērbatas un Kr. Barona ielām, izsolei tiek piedāvāts nekustamais īpašums, kas ietver zemes gabalu ar kopējo platību 2 352 kvadrātmetri un uz tā esošo administratīvo ēku ar kopējo platību 786,9 kvadrātmetri. Objektā ietilpst inženiertehniskās komunikācijas un aprīkojums, nodrošinot iespējas komerciālas nozīmes ēkas izveidei.

Īpašuma tuvumā atrodas sabiedriskā transporta pieturvietas, ir labi attīstīta sociālā infrastruktūra, sniedzot papildu priekšrocības potenciālajiem investoriem

Nekustamā īpašuma Martas ielā 5 izsole notiks no 2023.gada 8.augusta līdz 2023.gada 7.septembrim. Sākotnējā izsoles cena ir noteikta 1500000 eiro apmērā ar 5000 eiro soli.

Savukārt ēkai Kalēju ielā 50, Rīgā tiek rīkota atkārtota izsole, kura notiks no 2023.gada 8.augusta līdz 2023.gada 7.septembrim. 1803 kvadrātmetru lielā piecstāvu nama atkārtotās izsoles sākumcena noteikta 873 000 eiro apmērā. Administratīvā ēka celta XVII - XVIII gs., pārbūvēta 1925.gadā pēc arhitekta Makša fon Osmidova projekta. Starp Kalēju un Rīdzenes ielām izvietotā ēka ir gandrīz pilnībā iznomāta.

Plašāka informācija par izsolēm un īpašumiem tiks publicēta interneta vietnē izsoles.ta.gov.lv.

Atbilstoši uzņēmuma stratēģijai, VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešamas valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem. Pamatkapitālā esošie īpašumi, kas rada zaudējumus kapitālsabiedrībai un kurus nav iespēja iznomāt komercnomniekiem, tiek virzīti atsavināšanai, tādejādi dodot tiem iespēju iegūt jaunu pielietojumu.

VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 371 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst  1007 ēkas 0,97 miljonu m2 platībā, kā arī zeme zem ēkām 607 ha platībā, un 3404 zemes īpašumam ar kopējo platību 883 ha. VNĪ ir viens no 17 Latvijas uzņēmumiem, kas 2023.gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.