previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ atklāj pieteikšanos nekustamā īpašuma izsolei pretī Līvu laukumam

25.08.2023
 title_alt_img

 VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) atklājusi pieteikšanos izsolei nekustamajam īpašumam – zemesgabalam un apbūves domājamām daļām pretī Līvu laukumam, Kaļķu ielā 24. Pieteikties izsolei un īpašuma apskatei iespējams līdz 26. septembrim, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

 “Šis izsoles objekts ir īpašs gan ar savu atrašanās vietu Vecrīgā, gan arī ar iespējām tā turpmākajai izmantošanai. Tas piedāvā plašas iespējas gan komercdarbības, gan arī dzīvojamā īpašuma attīstīšanai atbilstoši esošajiem plānojumiem,” skaidro VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Izsoles objekts sastāv no zemes gabala ar kopējo platību 1150 kvadrātmetri un administratīvās ēkas ar kopējo platību 3979,1 kvadrātmetri. Ēkas ekspluatācija uzsākta 1894. gadā. Teritorija ir praktiski pilnībā apbūvēta, un tajā atrodas iekšpagalms ar bruģakmens segumu. Īpašumam ir pieejami visi nepieciešamie inženiertīkli, tai skaitā elektroapgāde, centralizētais ūdensvads, centralizētā kanalizācijas sistēma un centrālapkure.

Nekustamais īpašums atrodas Vecrīgas kvartālā, ko veido Kaļķu, Riharda Vāgnera, Gleznotāju un Vaļņu ielas, pretim Līvu laukumam. Tuvumā esošā apkārtne ir piesātināta ar dažādām tirdzniecības un pakalpojumu iestādēm, darījumu centriem un sabiedriskiem objektiem.

Objekta tehniskā analīze norāda, ka ēkas galvenās nesošās konstrukcijas ir stabilas un noturīgas. Tehniskais stāvoklis tiek raksturots kā apmierinošs. Saskaņā ar ekspertu atzinumu, objekts ir piemērots turpmākai komercdarbībai, un tā izmantošana piedāvā iespēju iegūt maksimālu labumu no prestižās atrašanās vietas.

Nekustamā īpašuma Kaļķu ielā 24, Rīgā, 35236/37573 domājamo daļu izsole notiks no 2023. gada 6. septembra līdz 6.oktobrim, un investoriem būs iespēja pieteikties līdz 2023. gada 26. septembrim. Sākotnējā izsoles cena ir noteikta 3 663 000 eiro apmērā ar 10 000 eiro soli.

Plašāka informācija tiks publicēta interneta vietnē izsoles.ta.gov.lv. Nekustamā īpašuma apskatei var pieteikties zvanot uz sludinājumā norādīto tālruni.

Atbilstoši uzņēmuma stratēģijai, VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešamas valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem. Pamatkapitālā esošie īpašumi, kas rada zaudējumus kapitālsabiedrībai un kurus nav iespēja iznomāt komercnomniekiem, tiek virzīti atsavināšanai, tādejādi dodot tiem iespēju iegūt jaunu pielietojumu.

VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 371 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst  1007 ēkas 0,97 miljonu m2 platībā, kā arī zeme zem ēkām 607 ha platībā, un 3404 zemes īpašumam ar kopējo platību 883 ha. VNĪ ir viens no 17 Latvijas uzņēmumiem, kas 2023.gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.