previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ: atjaunosim Latvijas Nacionālā arhīva ēku Skandu ielā 14

05.02.2019
 title_alt_img

Noslēdzies VNĪ izsludinātais iepirkums, kurā piedalījās četri pretendenti, bet par uzvarētāju atzīta "LC būve", kuras piedāvātā līgumcena ir 2 794 190 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

“Iepirkums vienlaikus paredz būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbu veikšanu, jo tika organizēts pēc "projektēt un būvēt" principa. Tas nozīmē vienu atbildīgo personu gan par projektēšanu, gan būvniecību, tādējādi mazinot riskus, kas saistīti ar projektētāja, būvuzņēmēja un pasūtītāja strīdiem. Turklāt tas arī ļauj saīsināt būvniecības laiku, jo nav pārrāvuma posms starp projektēšanu un būvdarbiem. Mums kā pasūtītājam tas dod lielāku pārliecību par to, ka projekts noritēs termiņā un kvalitātē,” atklāj R Neimanis.

Energoefektivitātes projekta ietvaros tiek panākts siltuma un elektrības ietaupījums, tādējādi ietaupot iestādes un nodokļu maksātāju līdzekļus, kā arī tiek uzlabots ēkas tehniskais un estētiskais stāvoklis, organiskāk iekļaujot to pilsētvidē.

Šis ir viens no 7 VNĪ vadītajiem energoefektivitātes projektiem, ko uzņēmums izvēlējies organizēt "projektēt un būvēt" principa. Šobrīd VNĪ Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) programmas "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās" ietvaros organizē energoefektivitātes projektu īstenošanu ar kopējo finansējumu 16,5 miljoni eiro.

Energoefektivitātes projekti tiek īstenoti šādās ēkās: Z. A. Meierovica prospektā 31, Jūrmalā (Valsts prezidenta kanceleja), Daugavpilī Kandavas ielā 2a (Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolā) un Komandanta ielā 9 (Latvijas nacionālā arhīva Daugavpils filiāle), Skandu ielā 14, Rīgā (Latvijas Valsts arhīvs), Brīvības ielā 75, Rīgā (Dailes teātrī) , Kr. Barona ielā 16/18, Rīgā (Latvijas leļļu teātrī),  Lāčplēša ielā 4 Valmierā (Valmieras drāmas teātris).

2017. gada nogalē pabeigts darbs pie energoefektivitātes paaugstināšanas ēkā Jūras ielā 34, Ventspilī (Prokuratūra, Valsts zemes dienests, Tiesu administrācija), kura pērn konkursā ‘’Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018’’ ieguvusi pirmo vietu nominācijā “Energoefektīvākā sabiedriskā ēka 2018”. Pārējos sešus projektus plānots īstenot līdz 2021. gadam.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.