previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ: Ar “SBSC” panāktā vienošanās paredz JRT ēku kompleksa nodošanu ekspluatācijā līdz šī gada beigām

23.03.2023
 title_alt_img

 VAS “Valsts nekustam īpašumi” (VNĪ) aicina pieslēgties preses konferencei un tiešraidē vērot un uzdot jautājumus.

 Preses konferencē, informēsim par turpmākajiem soļiem saistībā ar Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecību, uzraudzības gaitu un nodošanas termiņu, informēja uzņēmumā.

 Preses konference, kurā klātienē piedalīsies kultūras ministrs Nauris Puntulis, VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova, pilnsabiedrības “SBSC” valdes loceklis Juris Pētersons un JRT izpilddirektore Gundega Palma, norisināsies ceturtdien, 23.martā, plkst. 11.00 JRT telpās - Šuvēju darbnīcā.

“Meklējot izdevīgāko risinājumu JRT un tostarp arī valsts budžetam un sabiedrības interesēm, esam panākuši abpusēju vienošanos ar būvnieku turpināt sadarbību ar jaunu vienošanos un papildu izvirzītām stingrākām prasībām," informēja Gavrilova.

Jau iepriekš vēstīts, ka 2022.gada vasarā noslēgtā vienošanās ar pilnsabiedrību “SBSC” paredzēja, ka JRT ēka tiek nodota ekspluatācijā šā gada 11.martā. Visu līguma izpildes laiku VNĪ ir aktīvi un elastīgi līdzdarbojies, lai veicinātu būvniecības gaitu. Piemēram, VNĪ izskatīja iespējas un rada risinājumu būvniekam papildus kompensēt cenu pieaugumu atbilstoši inflācijai 2,18 miljonu eiro apmērā, pēc “SBSC” lūguma piešķīra arī viena miljona eiro avansu. Būvnieka iesniegtie rēķini par aktuālo darbu apmaksu tiek apmaksāti vairākas reizes mēnesī vienā līdz divās dienās pēc to iesniegšanas, nevis vienu reizi mēnesī 30 dienās, kā tas bija paredzēts sākotnēji. Pagājušā gada nogalē, saņemot jaunas prasības no būvnieka un konstatējot būvniecības grafiku neizpildi, VNĪ vērsās pie būvnieka pieprasot būvniecības tempu kāpinājumu, paredzamu būvniecības termiņu un apliecinājumu finanšu pietiekamībai darbības nodrošināšanai, tas izvērtās saasinājumā, kam šobrīd rasts risinājums.

Par Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa restaurāciju

Jaunā Rīgas teātra renovācijas un būvniecības projekta mērķis ir izveidot modernu Eiropas līmeņa teātri. Būvprojekta izstrāde sākta no 2018. gada, bet būvniecība - no 2020. gada.  Par Jaunā Rīgas teātra būvniecību noslēgts līgums ar pilnsabiedrību “SBSC” par 32,4 miljoniem eiro (tai skaitā indeksācija jeb samaksa par būvdarbu sadārdzinājumu). Sadarbība ar būvnieku – pilnsabiedrību “SBSC” notiek pēc principa „Projektē un būvē”, kas nozīmē līguma izpildītāja visaptverošu atbildību par būvdarbiem un ļauj ātrāk risināt radušos tehniskos izaicinājumus.