previous image button
next image button
close fullscreen container

Noslēgts atkārtotais prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” izveides iepirkums

27.01.2022
Kādreizējā Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēka Rīgā, A. Briāna ielā 13

“VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) atkārtoti izsludinātajā būvniecības konkursā par prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” izveidi A. Briāna ielā 13, Rīgā, 9 būvkomersantu konkurencē par saimnieciski visizdevīgāko atzina piegādātāju apvienības “BBA, TILTS, PMK” piedāvājumu par 7,4 miljoniem eiro. Ja nebūs pārsūdzību, VNĪ slēgs līgumu ar uzņēmēju un būvniecība tiks uzsākta tuvāko mēnešu laikā,” informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Pirmajā iepirkumā par tiesībām izveidot prototipēšanas darbnīcu “Riga Makerspace” pieteicās 11 būvuzņēmēji. Potenciālā līguma summa bija 6,37 miljoni eiro. Savukārt atkārtotajā iepirkumā pieteicās 9 būvkomersanti, no kuriem 4 bija pieteikušies arī pirmajā iepirkumā. Jaunā līguma summa ir 7,4 miljoni eiro (bez PVN), to iesniegusi piegādātāju apvienība “BBA, TILTS, PMK”, kura bija iesniegusi piedāvājumu arī pirmajā iepirkumā.

“Aizvadītā gada neparedzēti straujais izejmateriālu cenu kāpums radīja izaicinājumus visiem būvniecības procesa dalībniekiem. Arī mūs kā pasūtītāju straujais cenu kāpums ir ietekmējis. Būvniecības izmaksas joprojām turpina kāpt un šobrīd strauji aug arī energoresursu izmaksas, kā rezultātā būvkomersanti jau šobrīd iesniedz tāmes par lielāku kopējo summu. Aizvadītajā gadā mēs jau paredzējām šādu iespējamību, tādēļ piesaistījām papildus finansējumu projekta īstenošanai un kopējās projekta izmaksas joprojām iekļaujas piešķirtā budžeta apjomā,” norāda Griškevičs.

Kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku A. Briāna ielā 13, Rīgā, pielāgos kopumā sešu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas izglītības programmu vajadzībām, izveidojot atbilstošas jaunu produktu paraugu izgatavošanas jeb prototipēšanas darbnīcas, kas ļaus nodrošināt skolēniem un studentiem kvalitatīvu un konkurētspējīgu mācību procesu. Papildus tam tiks ierīkotas mūsdienīgas telpas semināriem un cita veida pasākumiem. Vairāk par projektu var uzzināt mūsu stāstu sērijas “Ēkas un Leģendas” video stāsta: https://youtu.be/0uL2e0pYQuE.

Projekta ietvaros atjaunojamās ēkas atrodas blakus UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objektam “Rīgas vēsturiskais centrs”. Viena no ēkām, kurai projekta ietvaros dosim jaunas attīstības iespējas, ir ar vēsturisko vērtību, tādējādi turpinām rūpēties par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, sakārtosim sabiedrisko telpu 1500 m2 platībā un atjaunosim publikās ēkas 3600 m2 platībā un veiksim energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus. Projekta pilnvērtīgai īstenošanai šobrīd ikviens interesents var pieteikties prototipēšanas darbnīcu iekārtu iepirkumā, kas sniegs iespēju to apmeklētājiem radīt jaunus un inovatīvus produktus.

Prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” attīstības projekta īstenošanai Kultūras ministrija piesaistījusi finansējumu no Eiropas Savienības fondu Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 5.6.1. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt Rīgas pilsētas revitalizāciju, nodrošinot teritorijas efektīvu sociālekonomisko izmantošanu” un 4.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās” 4.2.1.2. pasākuma “Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās” pirmās projektu iesniegumu atlases kārtas, kā arī valsts budžeta līdzekļus (tostarp Covid-19 finansējums ekonomikas sildīšanai caur ieguldījumiem būvniecībā).

Paralēli prototipēšanas kompleksa izveidei ar ERAF atbalstu, VNĪ īsteno vēl divu radošo kvartālu izveidi. Blakus esošajā Miera ielā, topošais Tabakas fabrikas kvartāls 1. posmā tiks attīstīts Latvijas Kultūras akadēmijas un Radošo industriju biznesa inkubatora vajadzībām, savukārt Šķirotavas apkaimē Meirānu ielā 2 taps VSIA “Latvijas Nacionālās operas un baleta” kultūras telpu un skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu komplekss. Būvdarbus trīs kvartālos Rīgas pilsētas apkaimēs to radošai attīstībai plānots nodot sabiedrībai  2023. gada rudenī.

VNĪ vadībā šobrīd turpinās darbs pie 54 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu 223 miljoni eiro. VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 400 ēku un būvju nekustamajiem īpašumiem ar 1100 ēkām 1,02 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 3600 zemes īpašumu 9,6 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija.