Rīgas pils rekonstrukcija un restaurācija

“Astoņi Latvijas Valsts prezidenti tieši Rīgas pili ir saukuši par savu darba vietu, arī man jau pēc pāris mēnešiem būs  teikt to pašu. Uzsākt darbu Rīgas pilī man personīgi būs saviļņojoši – šajās sienās jau gadu simteņiem ir rakstīta Latvijas vēsture,” 2015. gada decembrī norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. 

 

Rīgas pils restaurācija un rekonstrukcija tiek veikta divās kārtās: I kārta – Rīgas pils priekšpils un Austrumu piebūves rekonstrukcija un restaurācija; II kārta – Rīgas pils kastelas daļas restaurācija un pārbūve.

 

Viena no senākajām un skaistākajām Latvijas ēkām ir atguvusi vēsturisko greznību – 2015. gadā ekspluatācijā tika nodota Rīgas pils priekšpils un Austrumu piebūve (I kārta).

 

Rekonstrukcijas un restaurācijas laikā atjaunotas prezidenta kancelejas telpas, kas atrodas pils Austrumu piebūves daļā, kā arī valsts pirmās personas darba kabinets, sēžu zāles, preses dienesta darba vietas un reprezentācijas telpas. Katra no tām atjaunota vēsturiskajā izskatā, tām piemērojot mūsdienu funkcionalitāti un kvalitāti.Būvuzņēmējs
Pilnsabiedrība “SBRE”

Projektētājs
Pilnsabiedrība “Pils projekts”

Nodošanas gads
2015

Objekta adrese
Pils laukums 3, Rīga

Būvniecības statuss

Projekta sagatavošana
2012
Būvprojekta izstrāde
2013
Būvdarbi
2015
Nodošana ekspluatācijā
2015
Nodošana klientam
2015