VNĪ: aprīlī plānots uzsākt Latvijas – Krievijas robežpunkta “Terehova” pārbūvi

11.02.2019

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” noslēguši būvdarbu līgumu ar iepirkuma uzvarētāju - SIA “Monum” par Latvijas - Krievijas robežšķērsošanas vietas "Terehova” pārbūvi un modernizāciju, atklāj VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Būvdarbu līguma cena – aptuveni 6 miljoni eiro. Tāpat pērnā gada nogalē jau tika parakstīts līgums ar SIA “IslienaV” par būvuzraudzību par līgumcenu  129 335,70 EUR bez PVN.

“Projekta gaitā vairākās kārtās veiksim noslogotākā Latvijas – Krievijas robežpunkta daļēju pārbūvi, padarot pārbaužu veikšanu efektīvāku un ātrāku, kā arī uzlabojot iespējas muitniekiem un robežsargiem nosargāt valsts robežu, mazinot akcīzes preču kontrabandu un novēršot riskus drošībai. Esam gatavi uzsākt būvniecības darbus, mēneša laikā no brīža, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas vadošā iestāde noslēgs  finansēšanas līgumu par projekta ieviešanu. Saskaņā ar VARAM iepriekš pausto, tas varētu būt šī gada martā, līdz ar to būvdarbus plānojam uzsākt šī gada aprīlī,” atklāj VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Projekta pirmās kārtas gaitā attīstīs robežkontrolei un muitas kontrolei nepieciešamo pamata infrastruktūru. Taps jauna muitas kontroles ēka padziļinātajai kontrolei ar iebūvētām kontroles tehnoloģijām un veikta ārējo inženiertehnisko tīklu (lietus ūdens kanalizācija, siltumapgāde, sakaru sistēmas un vājstrāvas) pārbūve iezīmētajā projektēšanas teritorijā. Tāpat tiks pārbūvēti seši esošie kontroles paviljoni, kontroles zonā un iebraucošā joslā pēc kontroles zonas nomainīts asfalta segums, paplašināta kontroles josla negabarīta transportlīdzekļiem, savukārt virs pārbūvētajām un paplašinātajām nojumēm tiks izvietotas elektroniskās informācijas zīmes, lai “pīķa” stundās varētu efektīvi mainīt joslu nozīmi un palielinātu transportlīdzekļu caurplūdi.

Būvdarbu 1.  posmā robežpunktā “Terehova” Zaļesjes pagastā, Zilupes novadā plānots pabeigt līdz 2020. gada beigām. Būvprojekta autors un autoruzraugs - SIA “REM PRO”.

RŠV “Terehova – Burački” attīstības pirmajā posmā kopējais ieguldījumu apjoms būs 6,72 miljoni eiro. No tiem 3,58 miljoni eiro ir Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta finansējums, no kā 90% tiek saņemts no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas, savukārt 3,14 miljoni eiro ir valsts budžeta finansējums.

Savukārt robežšķērsošanas vietas "Terehova” otrajā posmā plānoti uzlabojumi klientu ērtībai – tiks atjaunota administratīvā kontroles ēka, kur klientus apkalpo Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Valsts robežsardze, kā arī izveidots rokas bagāžas kontroles paviljons.

Kopumā VNĪ plāno būtiskus ieguldījumus valsts drošības infrastruktūrā - piecos ar robežu šķērsošanu saistītos objektos, no kuriem vērienīgākie darbi paredzēti robežšķērsošanas vietas (RŠV) “Terehova” attīstībā. Ievērojami infrastruktūras uzlabošanas un būvniecības darbi šā gada pavasarī tiks uzsākti arī uz Latvijas – Baltkrievijas robežšķērsošanas vietās  ( RŠV) “Pāternieki – Grigorovščina” un RŠV “Silene-Urbāni”.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

 

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”

Korporatīvās komunikācijas daļa

E-pasts: vni.lvkomunikacija