VNĪ: Kopā ar ekspertiem no ASV seminārā diskutēs par efektīvu valsts nekustamā īpašuma pārvaldību

29.11.2018

Šā gada 4. un 5. decembrī VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) rīko semināru un diskusiju publiskā sektora dalībniekiem, kurā par valsts nekustamo īpašumu efektīvu pārvaldību pirmo reizi Rīgā stāstīs pasaules līmeņa eksperti Džeims R. Bilgers (James R. Bilger) un Patrīcija Prošeka (Patricia Prochek) no ASV.

“Mēs kā lielākais valsts nekustamo īpašumu pārvaldītājs valstī apzināmies savu nozīmi nozares attīstībā. Vēlamies celt Latvijas apsaimniekošanas un pārvaldīšanas jomas profesionāļu kompetences līmeni, tāpēc valsts publiskā sektora dalībniekiem rīkojam nozares izglītošanas pasākumu, piedāvājot iespēju apgūt globāla mēroga profesionālas zināšanas un inovatīvu redzējumu par mūsu nozares nepieciešamo attīstību,” uzsver VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Seminārā piedalīsies vairāk nekā 100 valsts iestāžu darbinieki no Ekonomikas, Kultūras, Izglītības un zinātnes, Iekšlietu, Ārlietu, Veselības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām, to padotības iestādēm, kā arī publiskā sektora dalībnieki, kuru pārziņā ir valsts īpašumu apsaimniekošana. Seminārā viņus iepazīstinās ar starptautisko nekustamo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas teoriju un praksi. Īpaši aktuāli tas ir valsts iestādēm, kuras, pārņemot privātā sektora nekustamo īpašumu pārvaldības praksi, pieprasa esošo telpu modernizāciju, jaunu biroja ēku būvniecību, kā arī iestāžu apvienošanos, veidojot vienotus apkalpošanas centrus.

Piesaistītie ASV eksperti ir pieredzes bagāti komercīpašumu pārvaldīšanā, finanšu pārskatu sagatavošanā, kā arī īpašuma rentabilitātes nodrošināšanā klientiem ilgtermiņā. CBRE Global pārstāvis Džeims R. Bilgers atklāj: “Neskatoties uz to, ka man ir vairāk nekā 30 gadu pieredze komercīpašumu pārvaldīšanā, es izmantoju iespēju turpināt mācīties, kā arī dalīties zināšanās ar citiem nozares profesionāļiem, kas apmeklēs mācību semināru. VNĪ iniciatīva paaugstināt savu un valsts īpašumu apsaimniekošanas kvalitāti saskan ar mūsu nozares profesionāļu mērķi uzlabot pārvaldības praksi komercīpašumu segmentā.”

Seminārs norisināsies “People Work Coworking” konferenču centrā, E. Birznieka-Upīša ielā 21, Rīgā, sadarbībā ar Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociāciju LANĪDA. Plašāka informācija un semināra programma: www.lanidaevent.lv, +371 27864730.

VNĪ pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Tāpat uzņēmums šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā “100 adreses Latvijas simtgadei”, aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija. Uzņēmumā strādā 530 darbinieki.

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” 

Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr.: 67024693; 20235301
E-pasts: vni.lvkomunikacija