Uzsāks Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas atjaunošanu

10.10.2018

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) noslēgusi līgumu ar A/S “Būvuzņēmums Restaurators” par projektēšanas un būvniecības darbiem Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkas Kandavas ielā 2a, Daugavpilī, atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai, kas ievērojami uzlabos audzēkņu un mācībspēku darba apstākļus.

“Projekta iecere bija jau 2016. gadā. Neskatoties uz vēsturiski sarežģīto un laikietilpīgo projekta virzību un finansējuma piesaisti, esam panākuši iespēju Daugavpils kultūras dzīvei un jaunajai paaudzei radīt sakārtotāku vidi un jaunu elpu turpmākiem sasniegumiem un mākslas pasākumiem,” gandarījumu pauž VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.


Darbā pie objekta paredzēts izmantot modernās BIM (būves informācijas modelēšanas) sistēmas elementus. “Sākumā veiksim pilnus ēkas fasādes un jumta plakņu uzmērījumus. Lai ātri un precīzi varētu ēku uzmērīt, fasādes tiks skenētas, izmantojot dronu, uz kura uzstādīta lāzera skenēšanas iekārta – uz iegūto punktu mākoņa pamata tiks izstrādāts ēkas fasādes 3D modelis,” entuziasma pilns ir A/S “Būvuzņēmums Restaurators" atbildīgais projekta vadītājs Didzis Dumbris.


Projekta rezultātā tiks izveidota veselīga un droša vide vairāk kā 450 audzēkņiem, kā arī ap 150 pedagoģisko un tehnisko darbinieku, atrisināta sporta zāles, foajē un koncertzāles siltumapgādes problēma. Veicot projektā plānotās aktivitātes, tiks uzlabots ēkas siltumenerģijas ietaupījums, kas pēc projekta īstenošanas varētu sasniegt ne mazāk kā 30% gadā, kā arī tiks nodrošināta ēkas droša un energoefektīva turpmākā ekspluatācija.


Atjaunotā Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola veidos ilgtspējīgu, mūsdienīgu un pievilcīgu vidi ne tikai audzēkņiem un darbiniekiem, bet arī apkārtējiem iedzīvotājiem un Daugavpils pilsētas viesiem.


“Turklāt tiks saglabāta, atsvaidzināta, atjaunota ēkas arhitektūra, kas ir 20. gs. vidus spilgts modernisma paraugs un Padomju Savienības laika arhitektūras pērle. Jaunās vēsmas, kuras tolaik bija ienākušas no Eiropas, kas atradās aiz “dzelzs aizkara”, – lielu stikla vitrīnu un citu stikla konstrukciju izmantošana arhitektūrā un celtniecībā – tika izmantotas arī mūsu vidusskolas celtniecībā. Vēl vērā ņemams ir arī veiksmīgais mācību ēkas un koncertzāles (kura kalpoja arī kā kinozāle) arhitektoniskais risinājums. Latvijā tādi modernisma paraugi ir pavisam nedaudzi, varu minēt Rīgā Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas ēku,” skaidro skolas direktors Aivars Broks.


Staņislava Broka Mūzikas vidusskola ne tikai mācību funkciju, bet arī ir kļuvusi par pilsētas mūzikas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Skolā mīt arī Daugavpils pilsētas kamerorķestris Daugavpils Sinfonietta, kas izmanto vidusskolas telpas, mūzikas instrumentus un citus rīkus orķestra mēģinājumiem. Skolas koncertzālē un kamerzālē Daugavpils iedzīvotājiem ik gadu notiek desmitiem bezmaksas koncertu.


“Pēc projekta realizācijas atjaunotās skolas telpas kļūs atbilstošākas arī Daugavpils pašvaldības pasākumu – koncertu, konkursu, festivālu un citu muzikālo projektu organizēšanai,” papildina skolas direktors Aivars Broks.

Kopumā šobrīd projektam piešķirts aptuveni 1,5 miljons eiro, no kuriem  50% ir ERAF finansējums, 49% - valsts līdzfinansējums, mazāk kā 1% - skolas finansējums. Būvdarbus plānots sākt 2019. gadā, pabeigt – 2022. gadā.


Šis ir viens no VNĪ uzsāktās pārmaiņu programmas “100 adreses Latvijas valsts simtgadei” projektiem, kuras viens no galvenajiem mērķiem ir īstenot projektu būvniecību tā, lai ar tiem varētu lepoties arī pēc simts gadiem.


Papildu informācija medijiem:
VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Korporatīvās komunikācijas daļa
Tālr.: 67024693; 20235301
E-pasts: vni.lvkomunikacija