VNĪ Ilgtspējas indeksa vērtējumā 2019 saņem augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi

13.06.2019

VAS ‘’Valsts nekustamie īpašumi’’ (turpmāk - VNĪ), piedaloties Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta organizētajā Ilgtspējas indeksa vērtējumā, šogad saņēmusi zelta godalgu. Ceļā uz augstāku ilgtspējas līmeni, uzņēmums no pērn konkursā iegūtās bronzas pārlēcis pa diviem pakāpieniem - uz augsto zelta godalgu un saņēmis speciālbalvu par straujāko izaugsmi, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

“Mums ir liels prieks un lepnums būt starp ilgtspējīgākajiem un vislabāk pārvaldītajiem Latvijas uzņēmumiem, saņemot augsto Ilgtspējas indeksa zelta godalgu. Bez augsti kvalificētiem un lojāliem darbiniekiem un viņu nesavtīgā darba mums tas nebūtu izdevies. Tādēļ izsaku lielu pateicību visai mūsu lielajai VNĪ komandai, kura ir gatava strādāt kopā, lai sasniegtu nospraustos mērķus! Saņemtais novērtējums apliecina, ka VNĪ īstenotais pārmaiņu virziens un pārvaldības modeļa maiņa ir pareiza. Mūsu mērķis ir nesēdēt uz lauriem, bet turpināt iesākto ceļu un nākotnē par savas darbības ilgtspēju un korporatīvo atbildību sasniegt platīna līmeni,” gandarījumu pauž VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

Pateicoties mērķtiecīgam komandas darbam, 2018. gadā tika pabeigti 8 attīstības objekti 7,6 miljonu eiro apmērā, kā arī 170 adresēs VNĪ veikuši nekustamā īpašuma un darba vides uzlabojumus 1,5 miljonu eiro apmērā. Šobrīd VNĪ turpina mērķtiecīgu darbu pie klientu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanas un klientu apmierinātības veicināšanas, kā arī rūpējas par darbinieku iesaistes un motivācijas paaugstināšanu, tādējādi ievērojot ilgtspējīga, korporatīvi un sociāli atbildīga biznesa principus.

VNĪ nākotnes izaicinājumu vidū ir mūsdienīgu un ilgtspējīgu biroju valsts nākotnei izveide, kas paredz katras iestādes darba specifikai piemērotu, aktivitātēs bāzētu biroju attīstību valsts sektorā un vienotu klientu apkalpošanas centru attīstība reģionos, kas vienlaikus padarīs efektīvāku valsts resursu izmantošanu un samazinās izmaksas. Viens no lielākajiem VNĪ izaicinājumiem šobrīd ir valsts īpašumu portfeļa ilgtspējīga pārvaldība, paturot tikai valsts funkciju veikšanai nepieciešamos īpašumus un neuzturot ilgtermiņā tādus, kas valsts pārvaldei nerod pielietojumu un kuru uzturēšana ir dārga.

VNĪ “zelta” apbalvojumu ieguva starp 14 uzņēmumiem, kuru vidū ir tādi Latvijas uzņēmumi kā “LDz Cargo”, “ERGO” apdrošināšana, RISEBA augstskola, “IKEA Latvija”, “Rīgas siltums”, Latvijas Televīzija un citi. Papildus VNĪ tika pasniegta speciālbalva par straujāko izaugsmi. Ilgtspējas indeksa konkursā šogad piedalījās 100 uzņēmumi.

Pērn VNĪ Ilgtspējas konkursā saņēma bronzas novērtējumu. Iepriekš VNĪ konkursā piedalījies 2011. gadā, saņemot atzinību par piedalīšanos. Ar mērķi būt starp labākajiem valsts pārvaldes uzņēmumiem, saglabājot un vairojot valsts nekustamo īpašumu vērtību, 2017. gada nogalē VNĪ uzsāka vērienīgu un strauju pārmaiņu virzienu, reorganizēja uzņēmuma struktūru, kā arī uzsāka biznesa modeļa maiņu no funkciju orientēta uz klientu orientētu uzņēmumu, kas ļāva ielikt ilgtermiņa pamatus efektīvai valsts nekustamo īpašumu portfeļa pārvaldībai un uzņēmuma sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, palīdzot Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt un pilnveidot savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni. Ar šī indeksa palīdzību sabiedrība, valsts un nevalstiskās organizācijas iegūst objektīvus kritērijus, lai noteiktu uzņēmumus, kuri stiprinās Latvijas ekonomiku ilgtermiņā. Ilgtspējīga uzņēmējdarbības pieeja ļauj uzņēmumam būt daudz efektīvākam, produktīvākam un līdz ar to arī konkurētspējīgākam.

Ilgtspējas indeksa vērtējumā tiek ņemti vērā uzņēmuma atbilstība pieciem kritērijiem - stratēģija, darba vide, tirgus attiecības, ārējā vide, attiecības ar sabiedrību, un tā novērtējuma skala ir iedalīta četros līmeņos - bronza, sudrabs, zelts un platīns.

VNĪ šobrīd īsteno 33 nozīmīgus attīstības projektus aptuveni 154 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām, lai nodrošinātu to, ka ilgtermiņā visas valsts sektora iestādes varētu strādāt mūsdienīgās, labi apsaimniekotās un energoefektīvās telpās. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamo īpašumu adresēm ar 1200 ēkām 1,1 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

Papildu informācija:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”,

Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr. 20235301

E-pasts: vni.lvkomunikacija