VNĪ saņem Ilgtspējas balvu bronzas kategorijā

15.06.2018

VAS ‘’Valsts nekustamie īpašumi’’ (VNĪ), piedaloties Ilgtspējas indeksā, ir saņēmusi atzinību bronzas kategorijā.

‘’Priecājamies par saņemto novērtējumu - tas apliecina, ka VNĪ uzsāktais pārmaiņu stratēģiskais virziens ir pareizs un atbilst labas pārvaldības principiem,’’ pauž VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Viņš arī atzīst, ka šis notikums ir nozīmīgs panākums uzņēmuma ceļā uz augstāku ilgtspējas līmeni, ņemot vērā, ka iepriekš VNĪ konkursā piedalījies pirms septiņiem gadiem, saņemot atzinību par piedalīšanos. VNĪ apbalvojumu šogad ieguvis starp 80 pretendentiem; bronzas kategorijā balvu kopumā saņēmuši septiņi uzņēmumi.  Turpmāk VNĪ Ilgtspējas indeksā plāno piedalīties katru gadu.

"Mūsuprāt, tie ir atbildīgākie un drosmīgākie Latvijas uzņēmēji, jo ir gatavi novērtēt savu sniegumu un atklāt trūkumus, bet vienlaicīgi – veikt uzlabojumus," vērtējot uzņēmumus, kuri sacenšas par godalgām Ilgtspējas indeksā, sacīja Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace  Helmane.

Kopš 2017.gada VNĪ uzsācis strauju pārmaiņu procesu ar mērķi būt starp labākajiem valsts pārvaldes uzņēmumiem, saglabājot un vairojot valsts nekustamo īpašumu vērtību.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, palīdzot Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt un pilnveidot savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni. Ar šī indeksa palīdzību sabiedrība, valsts un nevalstiskās organizācijas iegūst objektīvus kritērijus, lai noteiktu uzņēmumus, kuri stiprinās Latvijas ekonomiku ilgtermiņā. Ilgtspējīga uzņēmējdarbības pieeja ļauj uzņēmumam būt daudz efektīvākam, produktīvākam un līdz ar to arī konkurētspējīgākam.

Ilgtspējas indeksa vērtēšanā tiek ņemti vērā uzņēmuma atbilstība pieciem kritērijiem  - stratēģija, darba vide, tirgus attiecības, ārējā vide, attiecības ar sabiedrību, bet Ilgtspējas indeksa novērtējuma skala ir iedalīta četros līmeņos – bronza, sudrabs, zelts un platīns.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus vairāk nekā 135 miljonu eiro apjomā. VNĪ pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija. VNĪ strādā 580 darbinieki.

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr.: 67024693; 20235301, E-pasts: vni.lvkomunikacija