Latvijas Okupācijas muzeja „Nākotnes nams” svinēs Spāru svētkus

15.10.2019

Piektdien, 18. oktobrī, pulksten 13.00 Rīgā, Latviešu Strēlnieku laukumā 1, pie topošā Latvijas Okupācijas muzeja mūriem VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (turpmāk – VNĪ) kopā ar muzeja, Kultūras ministrijas un būvnieka pārstāvjiem svinēs nozīmīga posma pabeigšanu „Nākotnes nama” būvniecībā – Spāru svētkus, informē VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Svētkos piedalīsies kultūras ministrs Nauris Puntulis, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un SIA „Skonto būve” valdes loceklis Juris Pētersons. Pasākumā svinīgā noskaņā notiks „Spāru” vainaga pacelšana virs „Nākotnes nama” jumta, kā arī būs iespēja doties ekskursijā un iepazīties ar Okupācijas muzeja pārbūves gaitu.

Šobrīd muzeja jaunajā daļā – „Nākotnes namā” paveikti aptuveni 80% darbu, savukārt vecajā muzeja daļā – ap 20% darbu. Jaunajā daļā notiek inženiertīklu izbūve, bet vecajā daļā saskaņā ar tehniskās pārbaudes rezultātiem notiek demontāžas darbi, antikorozijas pasākumi un būvkonstrukciju stiprināšana. Visā kompleksā turpinās darbs pie jumta izbūves, kā arī notiek labiekārtošanas darbi – kāpņu izbūve un ārējo inženiertīklu izbūve.

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus iepazīties ar Okupācijas muzeja pārbūves un „Nākotnes nama” būvniecības gaitu, dalībai pasākumā piesakoties līdz 17. oktobrim, rakstot uz vni.lvkomunikacija vai zvanot uz tālruņa numuru 22076439 (Maija Trikule-Pleša).

Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projektā „Nākotnes nams” saglabāta latviešu arhitekta Gunāra Birkerta ideja – arhitekta 2001. gadā dāvinātās Okupācijas muzeja pārbūves skices. Muzeja jaunā koncepcija paredz 1970. gadā būvēto ēku papildināt ar baltu piebūvi un stikla sienu, kā arī piešķirt muzejam mūsdienu funkcionalitāti.

Vienlaikus ar muzeja pārbūvi un „Nākotnes nama” būvniecību jaunajai ēkai Strēlnieku laukumā uz Daugavas pusi piekļausies arī Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāls – mākslas objekts „Vēstures taktīla”. Memoriāla ideja ir pieminēt tautas upurus, iesaistot ikdienas pilsētu dzīvās skaņas piemiņas kompleksa funkcijas un arhitektūras formā. Tas ir simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un mūsu tautas skumjākajiem vēstures brīžiem. Memoriāla būvniecību plānots uzsākt drīzumā – jau šoruden.

Uz muzeja pārbūves laiku Okupācijas muzejs un tā patstāvīgā ekspozīcija atrodas Raiņa bulvārī 7. Plānots, ka pēc ēkas pārbūves un iekārtošanas muzejs tā vēsturiskajās telpās Strēlnieku laukumā varētu atgriezties 2020. gada otrajā pusē.

VNĪ šobrīd īsteno 85 infrastruktūras attīstības projektus aptuveni 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamo īpašumu adresēm ar 1200 ēkām 1,1 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā VNĪ saņēma augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi, kā arī tika iekļauta VID „Baltā saraksta” zelta līmenī. Savukārt Pārresoru koordinācijas centrs VNĪ 2018. gada darbībai sniedzis novērtējumu „ļoti labi”. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

Papildu informācija:

VAS „Valsts nekustamie īpašumi”
Korporatīvās komunikācijas daļa
E-pasts: vni.lvkomunikacija;
Tālr.: 20235301