VNĪ iekļauts VID “Baltā saraksta” zelta līmenī

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) ir iekļuvuši “Valsts ieņēmumu dienesta” (VID) Padziļinātās sadarbības programmas jeb tā dēvētā VID “Baltā saraksta” zelta līmenī, apliecinot darbības caurskatāmību un godprātīgu nodokļu saistību izpildi.

Iekļūšana Padziļinātās sadarbības programmas zelta līmenī ir rezultāts 2017. gada nogalē VNĪ uzsāktajam pārmaiņu kursam, kad VNĪ reorganizēja uzņēmuma struktūru, kā arī uzsāka biznesa modeļa maiņu no funkcijām orientēta uzņēmuma uz klientu orientētu uzņēmumu. Tas uzņēmumam ļāva ielikt ilgtermiņa pamatus efektīvai valsts nekustamo īpašumu pārvaldībai un VNĪ sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai. 

“VNĪ savā darbībā īsteno atbildīgu un caurspīdīgu uzņēmējdarbību, nodrošinot atbilstību Latvijas likumdošanas normām un savlaicīgi veicot valstī noteikto nodokļu nomaksu. Tāpat esam noteikuši un ievērojam vienotus korporatīvās pārvaldības principus, lai sekmētu ilgtspējīgu stratēģisko virzību. Esam gandarīti par iegūto VID Zelta klienta statusu, kurš piešķirts, izvērtējot VNĪ saimnieciskās darbības rādītājus, nomaksāto nodokļu apjomu un virkni citu kritēriju,” norāda VNĪ valdes locekle Līga Ermane.

VNĪ veiktās pārmaiņas skārušas arī valsts nekustamo īpašumu portfeļa struktūru un to uzskaites politiku. Jau tuvākajā nākotnē VNĪ pāries uz kompaktu valsts nekustamā īpašuma portfeli, jo ilgtermiņā valsts nekustamo īpašumu vērtību raksturo nevis to daudzums, bet gan naudas plūsma, ko šie īpašumi valstij rada. Tas nozīmē pakāpenisku valsts funkcijām nevajadzīgo īpašumu pārdošanu, lai ieguldītu līdzekļus jauna koncepta birojos valsts nākotnei, veidojot modernu darba vidi un ilgtermiņā optimizējot valsts tēriņus. Vienlaikus jau šogad VNĪ plāno pāreju uz starptautiskajiem finanšu standartiem.

Uzņēmumiem, kas ieguvuši Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieka statusu ir iespēja atviegloti un ātri komunicēt ar VID, kā arī vairākas priekšrocības: pievienotās vērtības nodokļa atmaksa īsākā laikā, individuāls VID konsultants, savlaicīga informācija par VID konstatētajiem iespējamiem nodokļu nemaksāšanas riskiem, VID rakstiskas atbildes sagatavošana ātrāk nekā noteiktā kārtībā.

VNĪ darbības ilgtspēju un korporatīvo atbildību apliecina arī sasniegumi Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta organizētajā Ilgtspējas indeksa vērtējumā, kur šogad tika novērtēti ar zelta godalgu. Ceļā uz augstāku ilgtspējas līmeni uzņēmums no pērn konkursā iegūtās bronzas pārlēcis pa diviem pakāpieniem - uz augsto zelta godalgu un saņemot speciālbalvu par straujāko izaugsmi.

VNĪ šobrīd īsteno 34 nozīmīgus attīstības projektus aptuveni 154 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamo īpašumu adresēm ar 1200 ēkām 1,1 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Papildu informācija plašsaziņas līdzekļiem:
VAS „Valsts nekustamie īpašumi” 
Korporatīvās komunikācijas daļa  
E-pasts: vni.lvkomunikacija