Sīkdatnes - ir maza apjoma šifrētie teksta faili, kas tiek saglabāti Lietotāja datorā vai interneta pārlūka kešatmiņā. To izmantošana nodrošina Vietnes efektīvāku darbību. Sīkdatne nesatur personīgu informāciju par Lietotājiem, un to nevar izmantot, lai identificētu atsevišķus lietotājus. Kompānija izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu Vietnes servisa darbību. Ja nevēlaties pieņemt sīkdatnes, Jūs varat nomainīt Jūsu interneta pārlūkprogrammas drošības uzstādījumus. Jūs varat izvēlēties neatļaut pastāvīgo sīkdatņu izmantošanu, bet tas var ietekmēt šīs Vietnes funkcionalitāti.
Rīgas apgabaltiesa apmierina VNĪ pieteikumu par prasības nodrošinājuma līdzekļu atcelšanu
07.06.2017

2017.gada 6.jūnijā Rīgas apgabaltiesa apmierināja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pieteikumu par prasības nodrošinājuma līdzekļu atcelšanu, kas tika piemērots pamatojoties uz pilnsabiedrības „PMK un BBA” (būvuzņēmēja) pieteikumu un kavēja turpmāko projekta „Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija” realizāciju.

Kā norāda advokātu biroja Sorainen zvērināta advokāte Viktorija Jarkina, ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu piemērotie nodrošinājuma līdzekļi bija nesamērīgi ar VNĪ un Latvijas sabiedrības interesēm kopumā. Tiesai, vērtējot prasības pirmšķietamo pamatotību, bija jāņem vērā objekta specifisko un nozīmīgo funkciju, proti, ka objekts ir Rakstniecības un mūzikas muzejs, šī ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis ,,Licejs”, UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta ,,Rīgas vēsturiskais centrs” un valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa ,,Vecrīgas arheoloģiskais komplekss” teritorijā. Bez tiesas ievērības nedrīkstēja palikt tas, ka galvenais cietušais no būvuzņēmēja rīcības ir Latvijas valsts un sabiedrība, kurai bija tiesības paļauties uz to, ka Latvijā 2017. gada februārī savas durvis vērs vaļā Rakstniecības un mūzikas muzejs.

Rīgas apgabaltiesas lēmumā norādīts, ka vērtējot būvuzņēmēja prasības par VNĪ līguma uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu pirmšķietamo pamatotību, jāņem vērā apstāklis, ka būvuzņēmējs piedalījies atklātā publiskā iepirkuma konkursā. Būvuzņēmējs bija informēts gan par objektu, par kura pārbūvi, restaurāciju un nodošanu ekspluatācijā tiek sludināts konkurss, gan par objekta specifisko un nozīmīgo funkciju. Tāpat būvuzņēmējs bija informēts un izvērtējis savas iespējas šos darbus paveikt.

Rīgas apgabaltiesas ieskatā pirmšķietami konstatējams, ka būvuzņēmēja prasības noraidīšanas iespēja ir lielāka, nekā tās apmierināšana.

Rīgas apgabaltiesas lēmums nav pārsūdzams.